Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ув’язненим жінкам перевірили зір

Ув’язненим жінкам перевірили зір

Бібліотека у Збаразькій виправній колонії №63 працює вже більше 50-ти років. Зараз у її фонді близько семи тисяч видань. Є тут книжки від Шевченка – до Корану.

ОЛЕНА, засуджена, працює в бібліотеці

«Библиотеку нашу посещает 200 осужденных. Больше всего у нас приветствуется среди осужденных любовные романы. Многие читают исторические романы и путешествия».

Засуджені до книгозбірні приходять щодня, каже бібліотекар Олена. Однак, деяким із них книжки стали недоступними.

НАДІЯ, засуджена

«То, что читать, то что мне от тяжело, напрягаю зрение, начинает болеть сильно голова и глаза начинают болеть. И вот сейчас провела обстеження мне и все. Сказали, сейчас вот выписали очки, будем покупать. Сказала  еще делать тампрописала мне капли, сказала компрессы делать, там еще таблетки прописали».

Через чисельні скарги засуджених на порушення зору, в колонію вирішили запросити лікаря-офтальмолога для діагностування. Допомогти з обстеженням погодився одна з тернопільських приватних лікарів. Розповідає, серйозних захворювань очей у жінок наразі немає.

ОКСАНА ХОМИШИН, лікар-офтальмолог

«Переважно це зміни з боку оптичних структур ока, ми приписуємо окуляри при потребі. Кілька пацієнтів ми виявили зі змінами на очному дні. Одному з пацієнтів необхідне стаціонарне лікування в офтальмологічному відділені. В цілому, порушення переважно оптичного характеру і вікові зміни на сітківці та в кришталику, вікові катаракти. Поки серйозних захворювань, які би вимагали якихось ургентних дій у нас не було».

МИХАЙЛО БІГУС, начальник медичного сектору охорони здоров’я управління Державної пенітенціарної служби України в області

«Я думаю, що таке, як медикаменти буде через нашу аптеку закуплено дані ліки, це чи таблетки, чи каплі. І їм буде надано їх безкоштовно».

У колонії мають надію, що і в майбутньому лікарі різних спеціалізацій погодяться на проведення безкоштовних обстежень засудженим.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top