Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / У підвалах тернопільських багатоповерхівок облаштують індивідуально-теплові пункти

У підвалах тернопільських багатоповерхівок облаштують індивідуально-теплові пункти

Нещодавно одна з політичних сил розповсюдила інформацію, що виданий Тернополю кредит від Європейського банку реконструкції і розвитку вигадка. Натомість у міській раді вигадками називають слова опонентів. Оскільки кошти, кажуть, справді є, а все інше – просто-на-просто наклеп.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Насправді те, що тут написано, це абсолютно спростовується. Тому що кредит місто отримало, правда, не 15 мільйонів, як тут зазначено, а 10 мільйонів. І 5 мільйонів безповоротної фінансової допомоги. Тобто 5 мільйонів євро – це грант, який місто Тернопіль отримало безкоштовно. Вірніше, який не потрібно повертати, який буде інвестований, вкладений в міську інфраструктуру».

Із Європейським банком реконструкції і розвитку міська влада кілька років тому підписала договір щодо термомодернізації системи центрального теплопостачання, розповідає Владислав Стемковський. Ще одну угоду, а саме – на грант, уклали з фондом E5P. І надані звідти 5 мільйонів євро також підуть на термомодернізацію.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Перший договір – це на кредит в сумі 10 мільйонів євро. Другий договір – на грант з фондом E5P, на грант в сумі 5 мільйонів євро. Тобто загальна вартість проекту термомодернізації системи централізованих теплопостачань в місті Тернопіль складає 15 мільйонів євро. Ця сума задепонована для міста Тернопіль, підписані всі угоди, підписана гарантійна угода і зараз відбуваються тендера».

Один тендер, кажуть у міській раді, уже відбувся. Серед охочих здійснити термомодернізацію сім як українських, так і іноземних компаній. Сьогодні оцінюють кращих, згодом кандидатури погодять із банком і розпочнуть роботу.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«В результаті цього проекту ми декілька теплових районів переведемо на так звану двохтрубну систему. Про що йдеться? Про те, що гаряча вода буде готуватися не на центральних теплових пунктах, це тепер, а на ІТП – індивідуально-теплових пунктах – які будуть розміщені в підвалах багатоповерхових житлових будинків замість старих елеваторних вузлів, які здійснювали розподіл теплової енергії. Тобто гарячу воду можна буде під час опалювального сезону тернополянам отримати цілодобово, гаряча вода буде готуватися відразу. Це якість послуг підвищиться, тоді не буде перетопів, недотопів, бо знову ж таки під регулювання самого носія буде здійснюватись на будівлі».

Роботи з облаштування у підвалах індивідуально-теплових пунктів розпочати планують навесні 2016 року. І охопити, кажуть у міській раді, термомодернізація повинна дві третіх частини Тернополя.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top