Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / У селі на Кременеччині все ще ділять церкву

У селі на Кременеччині все ще ділять церкву

Вранці 4-го вересня релігійна громада села КолосовА Кременецького району отримала статут у новій редакції, де їх зареєстрували як громаду Української Православної Церкви Київського патріархату. Тяганина з документами зайняла близько 4-х місяців. Колосівці і дорогу перекривали, і неодноразово в обласну адміністрацію приїжджали. Тепер, маючи необхідні документи, запевняють, на почергові богослужіння із представниками Московського патріархату  – згідні.

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова:

«Статут показую вам. В нас статут сьогодні зареєстрований головою обласної адміністрації. Будем дальше ми мирним шляхом. Двері ми не збираємся виривати, не збираємся йти нагло. І ми згідні, зі своїм статутом, ми згідні на почергове богослужіння. Ми завіряємо документи юридично, щоб вони того не боялися, що ми їм даєм дозвіл на почергове богослужіння».

Нагадаємо, коли релігійна громада у Колосовій розділилася, то ті, хто захотів перейти до Київського патріархату, запропонували почергові богослужіння у сільському храмі Івана Богослова. Проте їхні опоненти на це категорично не погоджувались. Сьогодні під стінами ОДА також були представники й іншої православної громади, запевнив Віктор Котик.

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова:

«Ми всі почули, що люди збираються, поїхали блокувати обласну адміністрацію. Ми оперативно зібрали людей. Серед тих людей, які приїхали – 5-10 чоловік сільських. Решта – люди не відомо хто, шо вони і звідки. І за які гроші вони сюда їдуть блокувати адміністрацію. Це би хотілося почути від них».

Хто ці люди і чому прийшли в облдержадміністрацію намагалися з’ясувати і ми.

 

«- З Кременця.

–         З Кременця? А в чому справа? Чому ви тут?

–         Тому що йдемо обстоювати себе.

–         А кого себе? Тут громада села Колосова, а ви з Кременця.

–         А ми хочем засвідчити свою думку про те, що ми проти беззаконних дій влади. Ми не хочем утисків.

–         Зачекайте хвилинку!

–         А ми не можем, ми загубимось».

ГАЛИНА ГОРОБЕЦЬ, с. Башуки:

«-Чому я прийшла? Ага. Тому шо в нас гоніння на християнів не перестає. Чому нас притіняють? Скажіть?

–          Колосова вас притіняє? Ви від Башуків – ми з Колосови. Ми вас притісняєм?

–         Ну, такі, як ви, розумієте? З Київського патріархату.

–         Так, з Київського нашого, рідного. А не бандита Кирила.

–         Вони кажуть «Слава Україні! А кому слава?»

–         І ми ще кажемо: «Слава Ісусу Христу!».

Незважаючи на такі словесні перепалки, представники релігійної громади православної церкви Київського патріархату наголошують, навіть якщо тепер вони мають більше прав на церкву, нічого там змінювати не будуть.

ЛЮДМИЛА ФІЯЛО, жителька с. Колосова:

«Вони кажуть, що вони православні, а ми – нє. Що ікони повикидаєм, хрести з церкви повиносим – то всьо брехня! Ніхто нічо не буде зачіпати. Ми всі люди, українці. Православні. Ми просто хочем молитися українською мовою. Щоб вони нас розуміли, що в нас є держава і ми є українці. Ото всьо. А те, що вони там пускають ману на люди – то всьо брехня, і ми їх з об’ятьями приймем, а не так, як вони нас».

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова:

«Щоб молилися за нашу рідну землю, за наших братів, які гинуть з російським агресором. Це все починається в Україні із того, що агресор тисне, вони доказують, що ми тут агресори. Ви тільки що чули, що говорить людина».

А ще Віктор Котик каже, не впевнені чи їхні опоненти спокійно погодяться цієї неділі дозволити їм зайти до церкви.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top