Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі вперше виступатиме львівська оперна співачка з Італії

У Тернополі вперше виступатиме львівська оперна співачка з Італії

Софія Соловій – лауреат чотирнадцяти міжнародних вокальних конкурсів, солістка Римської і Мадридської опер. В Італії проживає уже п’ятнадцять років. Сама ж родом зі Львова.

СОФІЯ СОЛОВІЙ, оперна співачка

«Сталося так, що мій дідо працював в капелі «Трембіта», у львівській капелі «Трембіта». Потім туди прийшов працювати мій батько, а потім в ту капелу «Трембіта» прийшла працювати як піаністка моя мама. Хорова капела «Трембіта» робила репетиції на 2 поверсі, а ми мешкали на 3 поверсі. Як народилася, то батьки мене брали з собою на репетиції, бо де ж дитину лишати. І там та дитина сиділа і слухала всі репетиції хорові з відкритим ротом».

Спочатку була музична школа імені Соломії Крушельницької, потім – музична академія імені Миколи Лисенка. По закінченні Софія Соловій отримує диплом музиколога, та серце, розповідає, її прагне трохи іншого. Й вона опановує вокальну майстерність. Згодом буде переїзд в Італію і п’ятнадцять років виступів на сценах різних світових оперних театрів.

СОФІЯ СОЛОВІЙ, оперна співачка

«Звичайно, в Італії я пізнаю їхню культуру, але вона ніколи не стає моєю так, як би моєю. Я завжди є українкою, де би я не була».

У Тернопіль Софія Соловій завітала уперше. Хоч народилась неподалік, приїздити у наше місто, розповідає, їй ще не доводилось. Тому такому візиту дуже рада. Виступатиме співачка на відкритті концертного сезону Тернопільської обласної філармонії й виконуватиме улюбленого Моцарта.

СОФІЯ СОЛОВІЙ, оперна співачка

«Мені дуже подобається співати Моцарта. Його можна робити в дуже багатьох варіантах, дуже вкладати різні значення. Кожного разу ти можеш, скажемо, від вистави до вистави можеш варіювати. Це тобі дає можливість рости. Це дуже цікаво».

Охочі послухати Софію Соловій, а ще Володимира Шагая та симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії, можуть у неділю, тринадцятого вересня, у Драматичному театрі.

СОФІЯ СОЛОВІЙ, оперна співачка

«Починатися буде з Моцарта. Після того буде романтичний репертуар італійський, тобто це буде така музика для душі. Люди її впізнають, це однозначно. Буде оперета. Ну, і ми ніяк не могли обійти увагою українську класику. Відповідно будуть і українські народні пісні, і українські романси класичні».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top