Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / У Тернополі поставили туї на дорозі

У Тернополі поставили туї на дорозі

Пропагувати «зелений» транспорт, піклуватися про довкілля та екологію – із такою метою у більшості європейських міст із 16 по 22 вересня проходить тиждень мобільності. У Тернополі його проводять уперше. У рамках ініціативи експериментують на вулиці Чорновола  – воротах у центр міста. Тут дорогу для автомобілів частково віддали пішоходам.

ЮРІ СОБІ, голова громадської ініціативи «ВелоТернопіль»:

«Зараз ми перекрили половину дороги з допомогою нашого любого управління ЖКГ. Вони допомогли, привезли усі ці туї. Тут мають стояти ще лавки, урни. Це все поступово ми будемо сюди… наповнювати цю вулицю».

Європейський тиждень мобільності в Тернополі передбачає не лише перекриття дороги.

ЮРІ СОБІ, голова громадської ініціативи «ВелоТернопіль»:

«Попри те, що ми вулицю перекриваємо, ми ще робимо лекції по школах для школярів про взагалі велосипеди, про Європейський тиждень мобільності, про майбутній вело-Тернопіль 2025 року».

А в суботу та неділю відбудеться кульмінація. Вулицю Чорновола зроблять повноцінною пішохідною зоною. Організатори обіцяють звільнити її від автомобілів.

ЮРІ СОБІ, голова громадської ініціативи «ВелоТернопіль»:

«Вуличні музиканти тут будуть, які розміщаються на Сагайдачного чи біля озера. Вони зможуть використати цей простір для своїх виступів. Також планується проводити стріт-арт, майстер-класи і продаж хенд-мейду».

Окрім того, протягом тижня показуватимуть тематичні фільми та проводитимуть велоекскурсії. А 22-го вересня тернополянам пропонують долучитися до Дня без автомобілів.

ЮРІ СОБІ, голова громадської ініціативи «ВелоТернопіль»:

«Рекомендується і радиться всім використати замість авто якийсь інший транспортний засіб. Приїхати на роботу чи навчання на велосипеді, прийти пішки. Можливо, хтось має сігвей чи самокат».

Цьогорічна тема загальноєвропейської ініціативи – мультимодальність. Містянам пропонують протягом тижня експериментувати: з видами «зеленого» транспорту і зі звичними маршрутами до роботи чи навчання.

Автор: admin

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top