Ви знаходитесь: Головна / Новини / суспільство / У шостій школі за обід будуть розраховуватися юніор-картками

У шостій школі за обід будуть розраховуватися юніор-картками

Як і минулого року безкоштовно у школах харчують лише дітей із соціально-незахищених сімей розповідають, у Тернопільському міському управлінні освіти і науки.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Харчування так, як і минулого року – платне для звичайної категорії дітей, а для соціально-незахищеної категорії – харчування безплатне. 8 гривень обід. І не тільки соціально-незахищених категорій, ті, які зможуть предоставити довідки, а й для дітей, батьки яких є учасниками АТО».

Всі інші школярі свій обід оплачують.  Дізнатись його вартість та ознайомитись із меню ми завітали у 6-ту школу-ліцей імені Назарія Яремчука. Тут навчається близько тисячі дітей. З них – лише 15 належать до соціально-незахищеної категорії. Директор навчального закладу Олександр Остапчук розповідає, і діти, і батьки харчуванням задоволені.

 ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»:

«На даний період – вже 2 тижні ми навчаємося, скарг від наших батьків щодо якості харчування чи щодо недотримання якихось санітарно-гігієнічних норм ми не маємо. Тішимося, що дітям смачно і діти постійно є в нас в їдальні. Наші діти за 8 гривень наїдаються, практично, відходів немає. Діти все з’їдають, досить гарно, смачно готується».

НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«У шостій школі закінчився п’ятий урок. Першокласники прийшли на обід. Вони тут можуть харчуватися після 2-го і після 5-го уроку. Вартість обіду складає 6, 8, 10 або більше гривень – на ваш вибір».

Переважно в школах готують по кілька страв, щоб учні мали вибір. Ми спробували дізнатись, що найбільше смакує першокласникам.

ДІМА, першокласник:

«Буряк з котлетою і макарони. І суп.

–         А що найбільше любиш в їдальні?

–         Суп, макарони, котлету.

–         Все смачно? Улюбленої страви немає в тебе?

–         Ні».

НІКА, першокласниця:

«Я їла гороховий суп і я їм макарони з бараболею і котлета.

–         Смачно?

–         Угу.

–         Яка вартість твого обіду?

–          Вартість?

–         Скільки коштує не знаєш?

–         10 гривень».

А ще в цю школу на обід часто заходять і батьки з молодшими дітьми. Старша донька пані Алли тут навчається, а з молодшою вони іноді приходять обідати.

 АЛЛА, прийшла на обід:

«Мала приходить розказує, що це недорого, і смачно, їй всьо подобається. Як ми забігаєм з малечою, то ми так само стараємся поїсти тут. Мені тут подобається. Ми на обід взяли картоплю і котлету, і салатик. Це коштувало 6 гривень, бо це півпорції і це є зовсім дешево. Дуже смачно».

До речі, у шостій школі щодо харчування планують цікаве нововведення, розповідає директор.

ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»:

«Ми зараз переходимо до одного такого цікавого етапу в розрахунках з підприємцями і з батьками – це електронні карточки. Тобто карти, якими розраховуються в магазинах. От з наступного понеділка ми починаєм оформляти 5-ті класи, щоб кожна дитинка мала юніор-карточку таку, і вже в їдальні ставлять термінал. Якщо 100 таких карточок є в школі – то термінал ставиться безкоштовно. Це такий епізод, який, я думаю, що через певний період всі школи повинні на це перейти, ну, так як за кордоном це робиться».

Таким чином, зазначає Олександр Миколайович, батьки будуть бачити, на що діти витратили кошти –на обід у їдальні чи на не зовсім корисні ласощі. А ще безготівковий розрахунок спростить роботу персоналу їдальні.

 

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top