Ви знаходитесь: Головна / Новини / 17 вересня в Україні відзначають День рятувальника

17 вересня в Україні відзначають День рятувальника

У них благородна, проте дуже небезпечна професія. Оскільки чи не щодня ці люди вгамовують полум’я, шукають вибухівку та найважливіше – рятують чиїсь життя. І навіть сьогодні, у професійний день, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій продовжують бути на сторожі.

Про те, хто такі рятувальники, знають навіть школярі. А їх тут сьогодні чимало, приміряють каски, бронежилети і роздивляються вибухівки та пожежні машини.

ЮЛЯ, учениця 4 класу ТЗОШ №3

«– Пожежні машини, побачила бронежилети, бомби, машину, яка рятує людям життя. Наприклад, пожежні рятують людей із пожежі, ті, що лікують уже. Є такі, що, не знаю, можуть від газу. – А міряла каску? – Так. – І що відчула? – Ну, дуже важка. Оця доросла».

І якщо для дітей це – цікава і подекуди навіть весела професія, то будні самих рятувальників не такі вже й безхмарні.

АРСЕН ХОМИШИН, старший майстер бази ГДЗС

«Завжди є адреналін, коли перший виїзд. Їдеш, не знаєш, що там. Якось так на душі, знаєте, неспокійно. Але, коли вже все добре закінчується, то легше все».

Арсен – старший майстер газодимозахисної служби. Серед рятувальників хлопець уже півтори роки. Тому професійно знайомить нашу знімальну групу зі своїм чотириколісним колегою.

АРСЕН ХОМИШИН, старший майстер бази ГДЗС

«– Машина призначена для вивозу інструментів до місця надзвичайної події. Також на ній є установлена лодка. – Скільки людей можна в цій лодці помістити? – Ну, 2. – Рятувальник і один постраждалий? – Так».

Дізнатись призначення сьогодні можна було не лише цієї автівки. Своє професійне свято рятувальники відзначали справді професійно, перетворивши Театральний майдан у робоче місце. Тут і пожежний мотоцикл, і розвідувально-дозорна машина, і аероглісер. Останній, до слова, є ковзаючим по воді човном.

ОЛЕКСАНДР ДЕМИДА, заступник начальника 1-ої частини 1-го державного пожежно-рятувального загону

«Рятувальник сідає безпосередньо на крісла посадочні і біля нього ще одна особа, яка буде допомагати, керує даним моторним пристроєм. В компоненті він також виїжджає з ПАРою, на якому є рятувальний пристрій «Соломинка», рятувальні жилети і лодка».

Чималу увагу привернули і медики-рятувальники, які демонстрували на макетах людей, як правильно надавати першу допомогу та яке призначення їхнього реанімобіля.

БОГДАН ЯГЕЛЬСЬКИЙ, начальник лікарсько-експертної комісії УДСНСУ в області

«Цей реанімобіль призначений для надання медичної допомоги в зоні надзвичайної ситуації для працівників служби з надзвичайних ситуацій. Оскільки цивільні лікарі не мають права доступу в небезпечну зону, оскільки не мають засобів захисту. Він має у собі дефібрилятор (ручний професійний з настройкою), має кардіомонітор, який дає можливість контролювати діяльність серцево-судинної системи. Він має респіратор або апарат штучного дихання з під’єднанням кисню. І це дає можливість тривалий час при транспортуванні на віддалені відстані підтримувати життєдіяльність організму у людини».

Особисто ж я вподобала чотирилапу рятувальницю Тошу. І не тільки через її вміння танцювати.

КАТЕРИНА КУЗИК, кінолог-рятувальник

«Навчання починається з 3 місяців. Спочатку, до року часу, собака виховується, щоб вона була соціальна, щоб вона спілкувалася з дітьми, з людьми, з тваринами. А вже після року починається навчання по напрямку: пошук в лісі, на завалі, пошук по сліду, пошук в лавинах, рятування людей на воді. Тоша у нас пошуковець. Вона шукає людей в лісі і на завалах. І вона ще вміє танцювати».

Загалом же таке показове відзначення їхнього професійного свята, каже начальник обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, влаштували, аби ознайомити усіх із обов’язками та заохотити наймолодших йти в ряди рятувальників.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНСУ в Тернопільській області

«В рамках проведення святкувань ми проводимо в місті Тернополі акцію «Запобігти, врятувати, допомогти. Метою цієї акції є популяризація професії рятувальника, надання консультацій, навчання нашого підростаючого покоління, наших дітей. Ознайомлюємо з пожежно-рятувальною технікою, з обладнанням. Можливо, серед сьогоднішніх відвідувачів нашої акції будуть майбутні рятувальники».

Телеканал ІНТБ вітає рятувальників із професійним святом. Бажаємо завжди повертатися зі завдань цілими та неушкодженими.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top