Ви знаходитесь: Головна / Новини / Вибори на Тернопільщині, за словами фахівців, пройшли спокійно

Вибори на Тернопільщині, за словами фахівців, пройшли спокійно

Протягом виборчої доби, звітують представники органів внутрішніх справ, вони зафіксували три десятки порушень. Частина з них надійшла вже після закриття виборчих дільниць. Однак, не зважаючи на це, цьогорічне волевиявлення, вважають у міліції, можна віднести до спокійних.

РУСЛАН БАЛИК, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області

«До органів внутрішніх справ в області надійшло 30 повідомлень про різного роду порушення виборчого процесу. Порушено 5 кримінальних проваджень. 4 з них – це 158 зі значком 2. Це – пошкодження виборчої документації. Та одне кримінальне провадження за статтею 1/296. Це – хуліганство, яке сталося в нас в Кременецькому районі».

Ще один випадок хуліганства зафіксували на Шумщині. По даному випадку, повідомляють правоохоронці, уже відкрили кримінальне провадження.

РУСЛАН БАЛИК, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області 

«Буквально зранку поступило повідомлення в Шумський РВ в чергову частину про те, що в одному з населених пунктів нанесли тілесні ушкодження голові виборчої комісії. Як потім ми з’ясували, один із кандидатів на сільського голову, перебуваючи в нетверезому стані, зайшов у виборчу дільницю, сказав, що довго рахуєте, довго працює виборча дільниця, зірвав сам момент підрахунку, наніс тілесні ушкодження голові виборчої дільниці».

За ходом голосування спостерігали й представники всеукраїнських громадських організацій. Вони також зафіксували окремі порушення виборчого процесу.

ІГОР ПРОЦИК, координатор кампанії спостереження ГМ ОПОРА у Тернопільській області

«Номер 611/175, яка знаходиться в Тернопільській психоневрологічній лікарні, коли наш спостерігач прибув, то він фактично зафіксував той факт, що список виборців, по якому відбувалось голосування, був без необхідної печатки. І ще такий факт був цікавий: о 20 годині міліціонер зачинив двері, а спостерігач вийшов і мав розмову з головою ДВК щодо цього приводу. Фактично наш спостеріг вже не зміг туди потрапити. Оскільки міліціонер закрив двері ключем».

Уважно спостерігатимуть, запевняють представники громадських організацій, вони і за підрахунком голосів. Оскільки це, кажуть, також відповідальний момент, що перевірить компетентність членів виборчих комісій.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ, представник «Комітету виборців України» 

«Розподіл квот і визначення конкретних переможців у депутати до міської і обласної рад буде відбуватися вже в територіальних виборчих комісіях. Саме там буде найцікавіше спостереження. Оскільки процедура визначення прохідного тих партій, котрі подолали прохідний 5 відсотковий бар’єр, і, відповідно, потім визначення квоти, розподіл мандатів – це те, що будуть здійснювати територіальні виборчі комісії. Треба буде, застосовувати крім вмінь рахувати голоси, ще й продемонструвати територіальним виборчим комісіям знання Закону і практичне його застосування».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top