Ви знаходитесь: Головна / Новини / В ОДА хочуть створити Центр водних видів спорту

В ОДА хочуть створити Центр водних видів спорту

Потужний Центр водних видів спорту хочуть звести під Тернополем на базі веслувального каналу. Будівництво останнього, розповідає Президент федерації каное Тернопільщини, розпочали ще у 1989 році. Він повинен був стати ареною для проведення міжнародних регат та змагань всесоюзного і республіканського рівня.

ВІКТОР КУЗЯК, віце-президент Федерації каное України, президент Федерації каное Тернопільщини:

«З розвалом Радянського Союзу веслувальний канал був практично побудований на 90 %. Були побудовані трибуни, була зроблена інфраструктура, стояла підстанція, стовпи з освітленням, лінія електропередач, бордюри, асфальтована дорога, всі земляні роботи. Канал до цього часу мав тисячу метрів, шириною – 60. Зараз – 120 і 1440 метрів довжини».  

Втім, каже Віктор Кузяк, об’єкт так і не здали в експлуатацію. Відтоді веслувальний канал почав занепадати. А у 2013, кажуть в облдержадміністрації, тодішній голова Валентин Хоптян своїм розпорядженням  передав ділянку площею 25 гектарів, яка включає канал та землі довкола,  в оренду одному з комунальних підприємств Тернопільської міської ради.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я прийняв рішення як голова обласної державної адміністрації: визнав таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18 листопада 2013 року під №559-од, відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» у зв’язку з неефективністю за очікуваними та фактичними результатами даного розпорядження. Ми домовилися з Білецькою сільською радою, що ця земля буде використана в напрямку будівництва і розвитку тут інфраструктури спорту, дозвілля».   

Тепер чиновники мають на меті веслувальний канал відновити та перетворити передмістя Тернополя у осередок проведення міжнародних змагань та чемпіонатів. Центр водних видів спорту, переконані в ОДА, може стати родзинкою нашого міста та підняти престиж області.

ВІКТОР КУЗЯК, віце-президент Федерації каное Українипрезидент Федерації каное Тернопільщини:

«Планується, крім веслувального каналу, побудувати футбольні поля, легкоатлетичні поля, для стрибунів сектори, для метальників, тому що в місті, в області це неможливо зробити, а тут інфраструктура дозволяє. Також планується тут зробити і паливну, планується водонапірну башту,  щоб цілий рік проводити тут навчально-тренувальні збори».  

Також там планують звести відпочинкову базу для дітей, міні-готелі та будиночки. Залучити мають намір як державні гроші, так і кошти інвесторів.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top