Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати обласної ради провели своє останнє засідання

Депутати обласної ради провели своє останнє засідання

Завершити свою каденцію депутати обласної ради вирішили плідно попрацювавши на останньому засіданні. Спершу нагородили подяками та привітали зі святом захисників України: військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів, правоохоронців,  а також ветеранів визвольних змагань та громадських активістів. Пленарне засідання розпочали молитвою, після чого настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Данила Галицького о. Анатолій Зінкевич згадав про духовну війну і пов’язану з нею Почаївську Лавру. Відповідний проект звернення до Президента України та Кабміну з проханням повернути Почаївську Лавру у власність Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника внесли до порядку денного.

СЕРГІЙ ТАРАШЕВСЬКИЙ, перший заступник голови обласної ради

«Оскільки на сьогодні є важливим забезпечення здійснення свободи вільно сповідувати релігію з метою відновлення конституційного права громадян на свободу світогляду та віросповідання у храмовому комплексі в місті Почаєві УПЦ Московського патріархату, вважаємо за необхідне припинити одноособове користування та перешкоджання відправлень релігійних обрядів усіма релігійними громадами у комплексі культових споруд Почаївської-Святоуспенської Лаври».

Щоправда, серед депутатів знайшлись і противники такої ініціативи.

ПАВЛО ФЕДИК, депутат Тернопільської обласної ради

«Ми зіпсували стосунки з найближчим, одним з найближчих сусідів. Нам треба якось з ними миритися, хоча багато крові пролито нашої і непросто їм. І не просто з ними говорити. Не просто. Але, ще раз кажу, вони наші сусіди, подобається мені чи ні. Є різні люди і по одну сторону церкви і по другу, і я за те, щоб ті церкви єдналися».

Однак більшістю голосів відповідне звернення до керівництва держави депутати облради все ж прийняли. Ще одним суперечливим питанням став проект про політичне переслідування патріотів і націоналістів.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, депутат Тернопільської обласної ради

«В Україні розгорнуто безпрецедентні репресії влади проти націоналістів. Щодня відбуваються обшуки в помешканнях членів партії ВО «Свобода». Незаконні арешти, допити. За грати вже кинуто 17 «свободівців». Влада мобілізувала проти націоналістичної партії всі силові та судові резерви».

Однак необхідних голосів «за» це питання не отримало.

СТЕПАН КОНДИРА, депутат Тернопільської обласної ради

«І так підтверджуються мої підозри про те, що ми дійсно перетворилися вже у психіатричну лікарню. Шановні колеги, я ще раз наголошую: давайте повернемося до господарських питань і будемо їх вирішувати».

За кілька годин депутати таки взялися за роботу та прийняли низку господарських питань. Серед них – надання дозволів кільком підприємствам на користування надрами та оголошення нових територій та об’єктів заповідного фонду місцевого значення. Також під кінець каденції депутати вирішили проголосити 2016-й – Роком козацької слави на честь Дмитра (Байди) Вишневецького та про відзначення на загальнодержавному рівні 100-річчя бою Легіону Українських Січових Стрільців на горі Лисоня поблизу Бережан.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top