Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / З вересня підвищились мінімальна зарплатня і прожитковий мінімум

З вересня підвищились мінімальна зарплатня і прожитковий мінімум

З вересня в Україні зросли соцстандарти. Згідно з проголосованими Парламентом змінами до Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік» мінімальна зарплатня і прожитковий мінімум зросли на трохи більше сотні гривень. Продовжать наші кореспонденти.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Було проголосовано Верховною Радою України за Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік», яким підвищено соціальні стандарти. Раніше планувалося підвищення цих соціальних стандартів з 1 грудня, але Урядом, переглянувши державний бюджет України 2015, було прийнято рішення щодо можливості перенесення і підвищення цих соціальних стандартів уже з 1 вересня».

Проте з вересня не вийшло, але надбавку за перший осінній місяць обіцяють все ж перерахувати у жовтні.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА

«Ці виплати будуть проведені в жовтні, але з перерахунку вересня. Тобто усі ці суми, які належаться з 1 вересня, будуть виплачені, чи то заробітна плата, чи соціальні виплати».

А це означає, що прожитковий мінімум працездатних осіб або точніше мінімальна заробітна плата із 1218 зросла до 1378 гривень, що на 160 гривень більше. Кілька сотень надбавки тепер отримуватимуть і працівники бюджетної сфери: медики, вчителі, науковці. Так, наприклад, сімейним лікарям додатково виділили 450, а медсестрам – 300 гривень. Що ж до студентів, то їхня стипендія також зросла.

ІВАН, студент

«– Чув, що будуть підвищувати. Стипендія 722 гривні мінімальна. – А знаєте, на скільки будуть підвищувати? – Там щось до 800 з чимось гривень. – Вам вистачає цих грошей? – Вистачає. – На все? Ви з Тернополя? – Ні, не з Тернополя. Але стипендія як приємний бонус».

ЮЛІАНА, студентка

«– 550. – Знаєте про те, що будуть підвищувати? – Так, знаю. – А на скільки? – Казали, 20-30 відсотків, десь так. Не вистачає. Дуже мало. – На що йде здебільшого стипендія ваша? – На проживання. Проживання, харчування, проїзд».

На більш як сотню гривень зросте також мінімальна пенсія, тепер вона становитиме 1074 гривні. Однак навіть ця надбавка їхню фінансову ситуацію суттєво не покращить, переконані літні тернополяни.

п. ІРИНА, пенсіонерка

«Йду з поліклініки, лишила там 300 гривень. Зробила УЗД, зробила ЕХО серця. І всьо. І чекаю пенсії 12 числа. Дуже скрутно. Одинокому то взагалі скрутно, як немає підтримки ще збоку. Я допустимо живу сама. Чоловік помер, син помер. І так лишилася сама. Дуже скрутно».

Кілька сотень гривень допомоги отримають також інші категорії населення, наприклад, інваліди чи сім’ї, які втратили годувальника, розповідає Вадим Боярський.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top