Ви знаходитесь: Головна / Новини / Молоді архітектори представили покращену «циганку»

Молоді архітектори представили покращену «циганку»

URBAN.te – це одинадцять молодих та активних архітекторів, які прагнуть зробити Тернопіль кращим. І сьогодні вони працюють над найбільшим серед своїх напрацювань проектом. Це – реконструкція частини набережної, яку городяни називають «циганкою».

ОЛЕНА ДЖУЛА-РАЙФШНАЙДЕР, архітектор громадської організації «URBAN.te»

«Це місце користується великим попитом в літній час серед жителів нашого міста. Проте його стан не вписується ні в які рамки рекреаційних зон».

Ідей та напрацювань у молодих архітекторів чимало. Розпочати, розповідають, варто із ремонту дороги та пішохідної зони, а ще, вважають, уздовж набережної необхідно облаштувати велодоріжки.

ОЛЕНА ДЖУЛА-РАЙФШНАЙДЕР, архітектор громадської організації «URBAN.te»

«Скажімо так, існуючий пішохідний шлях позначений пунктирною лінією, оскільки покриття зруйноване. І фактично складно гуляти по цій набережній. Тому ми пропонуємо облаштувати пішохідний шлях, який би проходив через усю набережну, і продублювати його велосипедним шляхом».

Аби «циганка» для тернополян стала осередком водночас і активного, і пасивного відпочинку, молоді архітектори пропонують облаштувати там волейбольні майданчики, скейт-парк, а ще виділити місце для тих, хто полюбляє засмагати.

ОЛЕНА ДЖУЛА-РАЙФШНАЙДЕР, архітектор громадської організації «URBAN.te» 

«Ми пропонуємо добавити таких активностей в цю зону. Хочемо реконструювати вежу. Доповнити волейбольні майданчики і влаштувати там невеликий дитячий майданчик. Облаштувати новий пірс, який би виходив дальше в озеро. І, таким чином, «циганка» могла би стати ще однією станцією для курсування теплохода. Також організувати фонтан для дітей, роздягальні, вбиральні та душові. Оскільки все-таки ми знаходимось на пляжі».

У планах молодих архітекторів і спорудження мосту.

ОЛЕНА ДЖУЛА-РАЙФШНАЙДЕР, архітектор громадської організації «URBAN.te» 

«Міст, який ми пропонуємо, піднімається дещо вгору для того, щоб не потрібно було ставити таких залізних сходів перед кораблем, щоб зайти до нього. Також ми тут розташували такі місця для сидіння, для відпочинку людей, коли ви можете сидіти на одному рівні, спускаючи ноги вниз, або сидіти на нижньому і спускати ноги до води».

Свої ідеї молодь озвучила на засіданні містобудівної ради. Із внесенням деяких коректив архітектурний проект, переконані там, має шанс на реалізацію.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top