Ви знаходитесь: Головна / Новини / Міська ТВК працює над встановленням результатів виборів

Міська ТВК працює над встановленням результатів виборів

У палаці культури «Березіль» вже третій день триває «безперервне засідання» міської ТВК. За Законом, у їх розпорядженні 5 діб для встановлення підсумків виборів. Спершу, по виборах до обласної ради, згодом на посаду міського голови і аж тоді до міської ради. Наразі, члени комісії працюють над результатами по 12 округах. Однак, роботу сповільнюють технічні помилки. Зокрема, на дільниці одного з округів не вписали інформацію про втрачений бюлетень, хоча, як пояснює голова міської ТВК Віктор Дрозда, відповідний акт склали.

ВІКТОР ДРОЗДА, голова міської ТВК

«Як пояснили представники цієї дільничної виборчої комісії, що  в них мав місце факт, коли один виборець, отримавши бюлетені, по всіх трьох позиціях, по виборах депутатів обласної ради, міського голови і міської ради, зумів вибігти з цими бюлетенями з дільниці. Про це був складений акт».

АНДРІЙ ДУШАК, заст. голови Тернопільської міської ТВК

«Склали акт про втрату одного бюлетеня, склали акт вчора, подали цю документацію і забули просто в протоколі зробити відмітку на рахунок того, що один бюлетень був втрачений. Тобто, на разі це просто треба дільничній комісії провести засідання, скласти уточнюючий протокол, виправити цю цифру і завести цей протокол. Фактично, він на результати не повпливає».

Ще одна незручність для членів комісії була через протоколи до обласної ради. В них не було достатньо місця, аби прописом внести всю необхідну інформацію, тому довелося передруковувати.

АНДРІЙ ДУШАК, заст. голови Тернопільської міської ТВК

«Ми домовилися про те, що зараз передрукуються самі бланки, щоб була можливість оперативніше вносити дані, щоб були партії прописані вже і просто внести в дані. Тобто зробити більш зручніший і швидший процес розгляду результатів виборів».

Нагадуємо, на встановлення результатів виборів у комісії є 5 днів та ще 5 на опублікування їх у засобах масової інформації. Що ж до спостерігачів за діями членів комісії, то деякі зауваження є у представників Опори.

ІГОР ПРОЦИК, координатор кампанії спостереження ГМ ОПОРА у Тернопільській області

«Нами було зафіксовано про те, що, фактично, голова ДВК, не озвучуючи перерви, сказав, що ми не приймаємо рішення про перерву, а просто йдемо спати. У нас є про це відповідне відео, воно опубліковане на сайті громадянської мережі Опора, що нас дивує. Також, варто сказати, що такі випадки і по області також є, зокрема в Кременці. Вчора також були опечатані двері. Наші представники викликали правоохоронні органи, після чого, як на диво, комісія дуже швидко зібралася і почала приймати з відповідних ДВК».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top