Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Навесні балет cтанцюють Нескорений і Свобода

Навесні балет cтанцюють Нескорений і Свобода

Технічно виставу відпрацьовують уже рік, ідея ж, згадує хореограф Любов Борисяк, у неї зародилась іще раніше, у 2012. Тоді це був просто задум, а от бажання втілити його на сцені загострилось в період революційних подій в Україні, розповідає керівник танцювальної студії.

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ

«Ідея того балету виникла в мене ще в 2012. Ідея була така – створити балет про свободу і про тих людей, які не можуть без неї обійтись. А потім трапився 2013 рік і Революція Гідності, і торік. Драматичні події того року я переживала дуже важко, як і всі, напевно, українці».

Втілити свої ідеї вдалось тільки цьогоріч. Й у цьому Любов Борисяк допомагають шістдесят її танцівників зі студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о». Їм від дванадцяти до двадцяти чотирьох, та юність, розповідає жінка, зовсім не заважає дітям порушувати задумані нею серйозні теми.

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ

«Звичайно, такі філософські теми кращі вже для реалізації і втілення вже дорослими танцівниками. Тому ми десь трішки намагаємось, скажемо так, спростити і викласти доступніше. А десь, вже де дорослі танцівники це виконують той чи інший номер, вже трошки йде глибше трактування ідеї, теми. Ну, власне, все так на балансі».

В роботі над одноактним балетом хореографу допомагають автор лібрето Олег Герман та дизайнер костюмів Богдан Мазур. Разом, сподівається керівник танцювальної студії, вони зможуть гармонійно втілити на сцені важливу та актуальну сьогодні для багатьох українців тему свободи.

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ

«Так, в загальному, можна сказати, що це балет про те, яке місце свобода займає у нашому житті, і про тих людей, які готові пожертвувати своїм життям, самим цінним, що у них є, – своїм життям, заради свободи. Герої: Нескорений, Свобода, Фатум, Диктатор, Добро і Зло. Вже по самих назвах можемо зрозуміти, які будуть персонажі і уявити про що саме вони будуть танцювати».

Актуальність своїх персонажів усвідомлюють і самі танцівники. Балетом займаються давно, але, розповідають, це їхня чи не перша серйозна постановка, тому ставляться до неї з особливою відповідальністю.

ВІКТОР ТАРАСЮК, танцівник

«Нескорений – один із народу, в якого є своя місія. Він бореться за свободу, без якої він не може, і готовий покласти за це своє життя».

СОФІЯ СТАРЖИНСЬКА, танцівниця

«Свобода – це найцінніше, що є в житті людини, за неї бореться головний герой Нескорений. Свобода дає вибір, тобто можна бути на стороні добра, можна бути на стороні зла. Це, напевне, в моєму житті така перша серйозна досить робота. Над нею треба бути максимально уважним і цілеспрямованим. Досить важко було вникнути в цю роль, добре її відчути, але я стараюся».

Приурочений балет «Нескорені духом» двадцяти п’ятиріччю танцювальному колективу та п’ятдесятиріччю економічного університету. Нагадаємо, переглянути виставу можна буде навесні.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top