Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщину завітав посол Ірану

На Тернопільщину завітав посол Ірану

Тернопільщина стала четвертою, після Одещини, Херсонщини та Львівщини у списку візитів Надзвичайного і Повноважного Посла Ісламської Республіки Іран в Україні. Під час зустрічі із очільниками краю гості із Близького Сходу обговорили низку економічних питань, зокрема зачепили тему інвестицій. За півроку експортні можливості Тернопільщини з Іраном, за словами Степана Барни, становлять два з половиною мільйони доларів, цю цифру, вважають обидві сторони, можна збільшити.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Ми говоримо сьогодні про напрямок розширення співпраці і в напрямку залучення інвестицій з боку Республіки Іран, іранського бізнесу в економіку Тернопільської області. В першу чергу Іран цікавиться питаннями поставок кукурудзи, потужності Тернопільської області можна розглядати в межах 1 млн. тонн, ріпаку, потужності оцінюються у 200 тис. тонн на рік в Тернопільській області – все це може бути експортний матеріал, котрий можемо ми продавати в Республіку Іран».

МОХАММАД БЕХЕШТІ-МОНФАРЕД, Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні

«Моя присутність та візит ще раз доводить, що ми дуже серйозно відносимося до питання співпраці з Україною. Існує декілька напрямків можливої співпраці, зокрема, одні з найважливіших це аграрна та промислова сфери. Також наукова, культурна співпраця, співпраця між університетами та у сфері туризму».

Аби реалізувати ці плани, представники влади в області підготували рамкову угоду, яку надали іранській стороні на вивчення.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Ми окреслили ці рамкові домовленості тими питаннями, котрі могли би ми напрацювати і запропонувати для співпраці бізнесу Республіки Іран. І на протязі певного періоду, ми домовилися, щонайменше місяця часу, ми готові підписати меморандум про співпрацю з однією з провінцій Республіки Іран, в даному випадку йдеться про провінцію Хамадан».

Можливість посилення співпраці між Україною, зокрема Тернопільщиною, та Іраном за словами Мохаммада Бехешті-Монфареда є. Зараз об’єм торгівельного обороту між країнами становить близько 700 млн. доларів, цю цифру, каже посол Ірану, можна збільшити як мінімум в 3 рази.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top