Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Підприємства Тернопільщини шукали іноземних партнерів

Підприємства Тернопільщини шукали іноземних партнерів

Підприємці Тернопільщини сьогодні мали можливість представити свою продукцію закордонним гостям. В головному корпусі ТНЕУ розпочалося чергове виїзне засідання Міжнародного трейд-клубу. Його мета ознайомити представників різних держав із  промисловим, інноваційним та технічно-економічним потенціалом Тернопільщини.

Міжнародний трейд-клуб – організація, яка об’єднує торгівельно-економічних радників 60 посольств в Україні. Сьогодні більше десятка з них приїхали на Тернопільщину аби знайти, ймовірно, майбутніх партнерів.

СОНЯ КРАЙЧЕВА, президент міжнародного Трейд-клубу (Словаччина)

«Мы приехали сюда с 15 государств, сегодня представляем, в принципе все континенты мира. И каждая страна имеет свою отрасль, в которой заинтересована. Я могу сказать за Словакию, нас интересуют вопросы энергетической эффективности. Я могу сказать за свою страну и конечно я считаю, что здесь широкая сфера, в которой можно найти точки соприкосновения и роботы».

МИРОН АДРІАН, радник посольства Румунії в Україні

«Интерес достаточно большой и стараемся как-то больше активизировать наше сотрудничество».

МИРОСЛАВ БІЛИК, директор одного з тернопільських підприємств

«Форум якраз своєчасний, тому що на цьому форумі ти можеш познайомитися з потенційними своїми партнерами, які могли б брати твою продукцію і реалізовувати в тих країнах, з яких країн вони прибули. Ми повинні шукати ринки збуту не тільки в себе в державі, а повинні і за межами держави, а так як наше підприємство сертифіковане по міжнародному сертифікату ISO 22000:2005, ми маємо всі можливості виходити за межі України зі своєю продукцією, тим більше, що вона є конкурентоздатна».

Більше шести десятків виробників Тернопільщини представили у фойє головного корпусу ТНЕУ свою продукцію. Учасники форуму мали змогу оцінити як промислові, так і продовольчі товари місцевих підприємців. Чималий сектор охопила і сфера послуг, зокрема туризм.

ОЛЕКСАНДР ДАНИЛЕЙКО, посол з особливих доручень МЗС України

«Тут представлена і високотехнологічна галузь, і сільськогосподарська галузь. І от ми сьогодні були на виставці і побачили дуже високий туристичний потенціал Тернопільської області. Це один із тих можливих напрямків, дуже перспективних, де можна розвиватися і де розвивати не тільки експорт товарів і продуктів, а ще й експорт послуг і от туристична сфера і туристичні послуги в Тернопільщині, мені здається, надзвичайно перспективний напрямок розвитку експорту послуг».

При загальному падінні рівня експорту в країні, Тернопільщина цьогоріч показала його приріст на 4%, зокрема, завдяки промисловому та аграрному сектору. Однак, є й перспективи у подальшому рості експорту, переконаний голова облдержадміністрації.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Я вже виходив з пропозицією на рівні Кабінету Міністрів з тим, щоб надати можливість працювати тернопільським спиртовим заводам. На прикладі Зарубинецького спиртзаводу на виробництво біоетанолу, попит на який є не тільки в Україні, а й є за кордоном, зокрема, особливо у Польщі, Угорщині і в Румунії. І це може бути елементом, котрий дасть можливість працювати щонайменше ще трьом заводам Тернопільської області, спиртовим заводам Тернопільської області».

Наступним етапом проведення міжнародного форуму стане візит гостей на місцеві підприємства.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top