Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ресурси Логістичного центру допомоги бійцям АТО майже вичерпані
Ресурси Логістичного центру допомоги бійцям АТО майже вичерпані

Ресурси Логістичного центру допомоги бійцям АТО майже вичерпані

Із чергової поїздки на Схід нещодавно повернулися волонтери Логістичного центру допомоги бійцям АТО. Аби поспілкуватися, побачити, як живеться хлопцям у зоні бойових дій та дізнатися про найнеобхідніше, розповідають, проїхали не одну тисячу кілометрів.

БОГДАН КІНДІЙ, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Десь до 4 тисяч кілометрів, скажемо, по передовій намотали від складу до складу. Ми приїхали до хлопців, по лінії фронту роздивлялися, розмовляли, спілкувалися, жили у них, скажемо так. По їхніх потребах розглядали. Ми відвезли туди форму, у великій кількості, так само були берци, резинові чоботи вже в потреби пішли, тепла термобілизна пішла в рух».   

Також, звітують волонтери, завдяки небайдужим, зокрема, українській діаспорі одного з італійських міст, та за допомогою власних проектів, вдалося придбати два автомобілі для військових.

ХРИСТИНА ФЕЦІЦА, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Ми придбали тих два автомобілі, і передали їх. Один – в 44 бригаду, а другий хлопці відвезли на 92 бригаду, під Щастя. Зараз також в нас отримані кошти від злученого американсько-українського допомогового комітету на придбання наступного автомобіля. Також ми плануємо придбати ще не один автомобіль, але просимо людей бути небайдужими, оскільки автомобіль – це є такий засіб, який, в принципі, на передовій дуже потрібен».   

Окрім автомобілів, розповідають волонтери, зараз бійцям на Сході потрібно й чимало іншого, тим більше, що наступають холоди.

ЛЮБА ВОВК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Дуже потрібна тепла білизна, термобілизна, дуже потрібні генератори, різні обігріваючі прилади, наприклад, дуйки, такі, що можна грітися. Окрім того, бували навіть в нас, з-за кордону нам присилали такі каталітичні грілки. Це такі невеличкі залізні прибори, які можна спеціальним чином запалювати і класти навіть в спальник або, хлопці казали, під бронежилет вони клали, які гріють».   

А ще потрібні бензопили, форма, берци, підкладки під одяг та взуття, теплі рукавиці, балаклави. Знадобляться й різні медичні засоби: протизастудні, протигрипозні, трав’яні чаї. Не будуть зайвими і всякі смаколики: тушонка, печиво, шоколад.

Ресурси ж, бідкаються у Логістичному центрі, вичерпуються. Два етапи кризи, кажуть волонтери, пережити вдалося. І ось – знову.

НАЗАР ХАМУЛЯК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Всі пожертви, вся якась людська допомога, грошова, та навіть і не грошова, якась матеріальна чи по харчовій лінії, впала, напевно, на 95 %. Все, що лишилося, – це вже суто наші друзі, які знають, чим ми займаємося, і нам вже так якось продовжують допомагати. Фактично, за 14 днів, ми прийняли аж 550 гривень. Ну, ви розумієте, що це є 0».    

Забезпечити всіх, розповідають волонтери, – неможливо, відтак, вихід сподіваються знайти у зміні формату роботи. Зокрема, наразі першочергове завдання – забезпечити хлопців, мобілізованих під час шостої хвилі.

НАЗАР ХАМУЛЯК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Ми обіцяємо дотягнути цю всю нішу, яку ми на себе взяли. Я думаю, ми до нового року, зціпивши зуби, її дотягнемо. Вас просимо ще дойти з нами до того кінця року. Далі, я думаю, ми також будемо робити збори. Звичайно, що це, можливо, не кінець, може, ми і не будемо розходитися. Але зараз все йде до того, що ми не знаємо просто, як нам далі існувати, бо в тому форматі, і просити людей вічно ту допомогу, коли вже йде другий рік війни, – це, напевно, і некоректно, і негарно, і ми вже, можливо, також замучилися».

Наразі, кажуть волонтери, робота триває. Працюють над наповненням складу, аби мати можливість забезпечити першочергові потреби хлопців.

Разом з тим, в Логістичному центрі допомоги бійцям АТО запевняють: на відміну від частини колег-волонтерів, у прийдешніх виборчих перегонах участі не братимуть.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top