Ви знаходитесь: Головна / Новини / Степану Стефураку відкрили пам’ятну дошку

Степану Стефураку відкрили пам’ятну дошку

14 жовтня відзначатимуть День захисника України. Для громадян він в першу чергу асоціюється з тими, хто воював та воює зараз на Сході. До тих відважних захисників належить і Степан Стефурак, уродженець Івано-Франкцівщини, який навчався в одному з тернопільських вишів та загинув минулого року під Донецьким аеропортом.

Зараз він, як і його одногрупники, навчався б на четвертому курсі та невдовзі отримав би ступінь бакалавра. Натомість, сьогодні студенти політехнічного університету зібралися біля головного входу аби відкрити для нього пам’ятну дошку. Про Степана згадують з теплом.

РОСТИСЛАВ, одногрупник Степана Стефурака

«Ну, на першому курсі, як в нас була фізкультура, то в нас було заняття, що по двоє мали робити. Ми стали з ним в пару, то був такий дует: я великий, він маленький. Він сам по собі був маленький, і я його ще з першого курсу почав називати Стьопа-малий. Так воно до нього і прижилося».

Про те, що третьокурсник Степан пішов воював добровольцем на Схід, в Піски, ніхто майже не знав. Навіть, рідні до останнього думали, що юнак у Тернополі. Тому звістка про його загибель 22 вересня під Донецьким аеропортом шокувала всіх. Однак, хто його знав, кажуть, не піти воювати він не міг, бо патріотизм був у нього в крові.

ТЕТЯНА ВИННИК, заст. декана ф-ту економіки та підприємницької діяльності ТНТУ

«Його дідусь викладав історію в школі і зазнав переслідувань зі сторони радянської влади. Тому що, він вболівав за Україну і завжди говорив про Національно-визвольний рух та незалежність України ще в часи радянської влади. Його батько на сьогоднішній день знаходиться в зоні АТО, біля Мар’їнки. Його брат був в Дебальцево, зараз він в госпіталі львівському. Волелюбність, свобода і жага до справедливості, до правди у нього в генах».

Аби пам’ять про Степан Стефурака збереглася, на фасаді політехнічного університету відкрили пам’ятну дошку.

ПЕТРО ЯСНІЙ, ректор ТНТУ ім. І. Пулюя

«Зліва в нас є пам’ятний знак, який говорить про те, що цей університет відвідав був Олександр Смакула. Відомий науковець. Від нині справа, зліва від входу, буде пам’ятний знак про Степана Стефурака. Але ми будемо пам’ятати і кожен, хто буде заходити в ці стіни, буде пам’ятати про нього з болем в серці, з надією на мир».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Степан був не звичайним хлопцем. Дев’ятнадцятирічний юнак на прізвисько «24-й». Його батьки, навіть, не знали, що він воює там. Я думаю, що на багатьох уроках історії, під час різних патріотичних заходів  він багато чув про геройські подвиги Січових стрільців, вояків ОУН-УПА. Тепер він є справжнім прикладом героїзму для вас, для всіх прийдешніх поколінь».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top