Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільська молодь вкотре провела «Студентську добу»

Тернопільська молодь вкотре провела «Студентську добу»

На вихідних майже сотня студентів «окупувала» приміщення українського дому «Перемога». Вони знову там зібралися, аби 24 години, тобто, добу провести з користю. Тематику своєї роботи обрали, як кажуть, актуальну для сучасного суспільства – екологію.

ІРИНА, учасниця «Студентської доби – 2015»

«Кожна хвилина в нас зайнята. Ми маємо то тренінг, то слухаємо цікавих лекторів. Думаю, що в нас получиться дуже хороший проект про екологію. Тому що, справді, це перша проблема в нашому світі, можливо зараз ми цього не замічаємо, але через двісті-триста років це буде одним з таких глобальних питань і якщо ми зараз до цього віднесемося серйозно, то це буде на користь нашому майбутньому».

В рамках екологічної тематики учасникам організували чимало лекцій. Зокрема запросили представників влади та бізнесу.

МАРІЯ ІЩЕНКО, координатор проекту «Студентська Доба – 2015»

«Студенти могли також писати запитання, які їх цікавлять, тобто, як все-таки, виробництво може бути екологічному чистим».

Обговорити екологічні питання запросили і міського голову Тернополя. Наразі, в місті вже розпочато ряд проектів спрямованих на збереження навколишнього середовища.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Це екологічно чистий транспорт. Тобто, це розширення мережі тролейбусів, тролейбусних ліній в місті Тернополі, придбання нової техніки. Наступне – це будівництво еко-парковок, які полюбилися тернополянам, які, чим більше ми робимо дворів, тим більше тернополян звертаються, що хочуть мати ці еко-парковки. Наступне – це розширення мережі для велосипедного транспорту. Сьогодні ми говоримо про те, що нам треба відмовлятися поступово від газу і «Теплокомуненерго» вже має план на будівництво котельні на альтернативному паливі. Впровадження якої, по-перше, зменшить споживання газу, по-друге, зменшить негативні викиди в повітря».

Після дня насиченого розмовами та лекціями, вночі учасники вигадували проекти на екологічну тематику. На ранок готові напрацювання запропонували суддям. Перше місце отримала команда Чортківського державного медичного коледжу «Внуки Гіппократа».

МИХАЙЛО, лідер команди «Внуки Гіппократа»

«На цій Студдобі ми зробили такий цікавий проект, який називається «Арт-екосмітники». Сама їх суть в тому, що ми хочемо заставити Чортків і самих чортківчан сортувати сміття, скажемо, макулатуру і склотару. При чому вони в нас мають бути в дуже екстравагантному дизайні, щоб бути надзвичайно помітними. І при тому, вони в нас будуть музикальні. Ми постараємося зробити так, щоб коли викидаєте сміття, грала музика, звичайно, це набагато краще кинути в такий смітник, ніж просто на вулиці».

На Студдобі переможці отримали кошти на початкову реалізацію свого проекту. Тому, кажуть, готові взятися за його втілення.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top