Ви знаходитесь: Головна / Новини / У селі Дарахів відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО

У селі Дарахів відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО

Меморіал герою. У селі Дарахів відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Володимиру Питаку. Встановили її на школі, де навчався військовий. Адже для учнів Володимир – взірець патріотизму і мужності.

За те, що понад усе любив Батьківщину, друзі називали Володимира «українцем». Патріотизм передався йому від попередніх поколінь. Бабуся Володимира по маминій лінії була зв’язковою УПА, брат батька – політв’язень, 45 років просидів у радянських тюрмах, батько – засновник Народного Руху в селі. Тож із початком війни на Сході Володимир покинув Америку, де десять років був на заробітках.

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України

«Вернувся Володя з Сполучених Штатів Америки, здав квиток, здав зелену карту і поїхав на передову. Був у багатьох гарячих точках. На жаль, серце його обірвалося у тяжких боях під Дебальцево. Але своїм прикладом він надихає цих дітей. Вчить їх любити Україну понад усе»

Шкільні коридори досі пам’ятають, як зростав Володимир. Звичайний парубок, який завжди і на все мав власну думку. Для нього вчинки були важливішими за слова.

ЮЛІЯ СОВА, директор Дарахівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

«Володя як пішов служити – половина села могла і не знати, що він служить, бо всі знали, що він в Америці. Коли волонтери привезли перші фотографії – він їх просив передати батькам, що він в Миколаєві, а не в Дебальцево. Вже безпосередньо перед смертю батьки дізналися, де він насправді знаходиться. І люди дізналися».

Таблиця на стіні освітнього закладу нагадуватиме школярам, що тут зростав сучасний український Герой. Кошти на її встановлення виділив народний депутат України Микола Люшняк. Тепер тут щоранку, йдучи до школи, зупиняються школярі, щоб молитвою або хвилиною мовчання вшанувати свого односельця.

«Володимир Питак подарував своє життя за вільну Україну і за наше всіх життя, щоби було добре і щасливе».

«Дуже пишаємося ним, тому що він пішов заради своєї України, за волю, за свободу».

Також у школі встановили куток пам’яті Володимира Питака, де зберігаються його особисті речі: прапор, який привезли йому волонтери, і книги, що навчали Героя життю.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top