Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / У Тернополі – «Дні сталої енергії»

У Тернополі – «Дні сталої енергії»

Того, що знає чи не кожен пересічний європеєць, в Україні тільки навчаються. У Тернополі в рамках «Днів сталої енергії» розказували та показували городянам, як економити газ та електроенергію, при цьому зберігаючи тепло у своїй домівці.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя 

«Дні сталої енергії. Досить часто задають питання, чому сталої, чому дні. Зрозуміло, що в нас повинен бути рік сталої енергії і роки, а далі епоха сталої енергії. Тому що енергія, ми з вами переконались в останні роки, це не тільки комфорт, сервіс і цивілізація, це ще і незалежність та енергетична безпека».

До 2011 року енергоефективністю у Тернополі, каже Владислав Стемковський, майже не займались. Однак сьогодні місто активно надолужує втрачене.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя 

«Фактично в нас є зараз в реалізації 2 проекти м’яких, як їх називають. Тобто проекти, в результаті яких будуть документи, стратегічні напрямки і опрацьований енергетичний баланс міста, тобто за підтримки USAID, Світового банку, і 4 проекти інфраструктурних. Два проекти Світовий банк фінансує і Фонд сталої енергії, і один проект – Європейський банк реконструкції і розвитку, і один проект це НЕФКО».

Успішне впровадження цих проектів, переконані експерти, приверне увагу підприємців та інвесторів.

АНДРІЙ МАРТИШКО, місцевий координатор житлово-комунальної програми «ОПОРА»

«Енергоефективність – це є свідченням того, що сюди можуть прийти відомі інвестори, підприємства, фірми, які зможуть, скажемо так, успішно працювати у місті Тернопіль, створювати робочі місця і покращувати економічний добробут населення. Оскільки енергоефективність стала критерієм успішного підприємництва».

Ще одним, не менш важливим, завданням «Днів сталої енергії» залишається навчання городян утеплювати домівки, не завдаючи при цьому шкоди.

ДМИТРО ЛЕСЬКІВ, експерт із енергозбереження та енергоефективності, представник Асоціації «Енергоефективні міста України»

«Це не тільки інформування, просто робота з молоддю і розмови про те, що економити енергію треба. З підняттям тарифів на енергоресурси українські громадяни наші кинулися більшість підвищувати енергоефективність своїх помешкань, хто на що гаразд. І фактично стикаємось з повним невіглаством і незнанням того, як це треба правильно робити. Щоб люди розуміли, що заміна вікон – це не енергозбереження чи латкове утеплення помешкань – це не енергоефективність».

Відтак «Дні сталої енергії» розпочали із виставки енергоефективного обладнання та технологій, які продемонстрували підприємства Тернополя, Києва та Львова.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Місто Тернопіль є підписантом Угоди мерів і в нас є затверджений план сталого економічного розвитку, яким передбачено зменшення споживання всієї енергії, зменшення викидів вуглецю в повітря на 20 відсотків до 2020 року. І сьогодні ми хочемо презентувати, які новітні технології в місті вже використовуються або які плануємо використовувати і в комунальних підприємствах таких, як теплокомуненерго, водоканал, міськсвітло, які займаються світлофорами, освітленням міста, а також тролейбусне депо».

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»

«Комунальне підприємство «Тернопільводоканал» є одним з найбільших споживачів електричної енергії, оскільки все насосне обладнання, яке працює на підприємстві працює на споживанні електричної енергії. Протягом останніх років ми на багатьох об’єктах встановили частотні перетворювачі, які дозволяють використовувати мінімально необхідну кількість електроенергії для того, щоб подавати оптимальну кількість води чи стоків на тому чи іншому об’єкті».

Нагадаємо, триватимуть «Дні сталої енергії» також завтра. Протягом суботи городяни зможуть переглянути документальні просвітницькі фільми та відвідати виставку. Відбуватиметься усе в Палаці кіно.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top