Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернопіль завітала молодь із Білорусі, Молдови та Грузії

У Тернопіль завітала молодь із Білорусі, Молдови та Грузії

Услід за Києвом Міжнародний Форум «Майстерня майбутнього» країн Східного партнерства завітав у Тернопіль. І не просто так, запевняють організатори, оскільки саме наше місто вважають молодіжною столицею України.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Думаю, не випадково, що така зустріч відбувається саме в Тернополі, тому що Тернопіль – це місто молоді. У нас 220 тисяч населення, з них приблизно 45-47 тисяч – це учнівська і студентська молодь. Дуже сподіваюся, що протягом цих днів, що ви будете в Тернополі, зможете не тільки гарно відпочити, а ви зможете гарно попрацювати, напрацюєте якісь цікаві ідеї, які зможете реалізувати або в своїх містах, або Тернопіль готовий бути таким пілотним майданчиком для реалізації ваших цікавих ідей і проектів».

Форум передбачає залучення активної молоді із шести країн. Молоді, розповідають організатори, яка прагне змінити майбутнє своєї країни.

ІРИНА РОТ, керівник проектів німецьких національних меншин в Україні

«По заказу министерства иностранных дел Германии мы поддерживаем талантливую молодежь в странах Восточного партнерства. В рамках проекта мы предлагаем молодежи из шести стран – Украина, Молдавия, Белорусь, Грузия, Армения, Азейбарджан – шанс вместе поработать над созданием своего будущего. Последней такой нотой станет такой яркий поездкой в Германию, куда поедут самые активные ребята, в том числе присутствующие здесь».

ВОЛОДИМИР ЛЕЙСЛЕ, голова Ради німців в Україні

«Буквально неделю назад канцлер Ангела Меркель вместе с премьер-министром Арсением Яценюком подписали соглашение о развитии кооперации между Украиной и Германией, открытие немецко-украинской торгово-промышленной палаты. Это еще один сигнал того, что у Украины есть очень перспективное будущие в Европейской семье. И в данном случае это перспективное будущие реализовывать будут уже те люди, которые сидят здесь и которые растут в университетах».

Іноземних гостей у Тернополі приймав економічний університет. Керівництво вишу такій співпраці, запевняє, дуже раді.

ВАСИЛЬ БРИЧ, проректор із науково-педагогічної роботи ТНЕУ 

«Такое сотрудничество, очень открытое, даст возможность быть и нам более открытыми, посмотреть на те проблемы, которые есть у ваших странах, у ваших регионах. И я думаю, что те моменты, которыми мы можем здесь поделится, только принесут благо всем нам, каждой стране по отдельности».

Протягом кількох днів іноземні гості братимуть участь в освітніх тренінгах. Також молодь презентуватиме свої проекти, що покликані покращити власну країну та налагодити співпрацю з іноземними.

СЕРГІЙ ПАШКОВ, учасник із Молдови

«Здесь одно с направлений, которые нас очень заинтересовало, это энергосбережение, потому что у Молдовы, как и в Украины, одна и та же проблема, если мы зависим от кого-то енергитически, значит можно нами управлять и диктовать какие-то свои условия».

МАРИНА СТРАПКО, учасниця із Білорусі

«Наша группа называется «Молодежное сотрудничество как залог предотвращения конфликтов». Мы занимаемся тем, что разрабатываем единую Интернет-платформу для организации стран восточного партнерства. Чтобы они свободно могли общаться, вместе что-то организовывать, вместе что-то проводить. И в общим на это направлена наша деятельность. И пока у нас все получается. Я думаю, что проект завершится успешно».

Участь у Міжнародному Форумі взяла молодь не лише з Білорусі, Молдови та Грузії. Тут також студенти з України. Серед яких і харків’янин Ігор.

ІГОР ЛАНЕЦЬКИЙ, учасник з України (м. Харків)

«Він ось-ось стартує вже у Харкові. Він вже набрав великі оберти. І цей проект, коли студентів 150 чоловік з 10 вузів Харкова будуть навчати першій долікарняній допомозі і діям під час надзвичайних ситуацій, терористичних дій».

Закінчиться Форум у неділю презентацією молодіжних проектів.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top