Ви знаходитесь: Головна / Новини / Артилеристи відзначають свій професійний день

Артилеристи відзначають свій професійний день

Маленька Софія каже, прийшла привітати захисників. Вони, як і її тато артилеристи і святкують сьогодні свій професійний день.

СОФІЯ, донька артилериста

«Хочу, щоб вони були живими і дуже сильними. Я знаю, лише, що вони стріляють з великих гармат і так дають відсіч нашому ворогові».

Вітати тернопільську окрему 44-ту артилерійську бригаду прийшли і представники влади, командування та ветерани війни. Військовим вручили чимало нагород та подяк.

СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир 44-ї окремої артилерійської бригади

«Це відзнаки від Міністра оборони і начальника Генерального штабу особовому складу, який показав і відзначився під час ведення бойових дій в 2015-14 роках. Ті, які показали найкращі показники в бойовій підготовці. Зараз підрозділи проходили тактичні навчання. Є люди, які  і там показали відмінні показники, тому, нам є за що дякувати особовому складу і ми це намагаємося робити в повній мірі».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ракетні війська артилерії пройшли довгий шлях становлення, починаючи від козацьких самострілів і гармат, до сьогоднішніх сучасних військових комплексів, ракетних комплексів. Такий рід військ артилерії, насправді, були ще за часів Козаччини ХІV ст. і дуже приємно, що сьогодні це є потужна армія, яка захищає нашу Україну. Сьогодні, потрібно говорити про те, що ви є гідними наслідниками своїх попередників, ви є прикладом. Під час оборони держави на східних теренах країни, починаючи від Мар’їнки, починаючи від Щастя, закінчуючи Маріуполем. Вас сьогодні не дарма називають богами війни, тому що саме ви зберегли життя тисяч людей і знищили масу військової техніки».

В знак поваги міський голова передав командиру бригади прапор Тернополя. Військовослужбовці розповідають, більшість артилеристів зараз у зоні АТО, але й там вони сьогодні святкуватимуть та відпочиватимуть.

СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир 44-ї окремої артилерійської бригади

«Там також будуть проведені урочисті заходи щодо нагородження особового складу, буде святковий обід. Є концертні групи, які поїхали в зону АТО для привітання наших військовослужбовців».

Війну на Сході часто називають війною артилерії. Командир 1-го гарматного артилерійського дивізіону Роман розповідає, його підрозділ відстоював інтереси донецького аеропорту та дебальцевського напрямку. На питання, чи відчувають вони себе «богами війни» відповідає:

РОМАН ДУДЧЕНКО, командир 1-го гарматного артилерійського дивізіону

«Я скажу так, що, це такі самі хлопці і я шаную найбільше піхоту, яка проливає кров там. Насамперед, кожна задача відпрацьовується в інтересах механізованих підрозділів. І всі ми працюємо тільки на механізовані підрозділи, і поки солдат механізованих підрозділів не пройде ту ділянку своїми ногами, завдання не буде виконано, які б там «боги війни» не були артилеристи».

Зараз, згідно з Мінськими домовленостям важку артилерію з обох сторін відвели. Однак, каже Роман Дудченко, він та його підрозділ готові, в разі загострення ситуації на Сході, знову повернутися на позиції та дати відсіч.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top