Ви знаходитесь: Головна / Новини / Більше 60 відсотків на опаленні зекономили жителі багатоповерхівки на Лук’яновича, 1

Більше 60 відсотків на опаленні зекономили жителі багатоповерхівки на Лук’яновича, 1

Більше 60 відсотків за жовтень на опаленні зекономили жителі багатоповерхівки на вулиці Лук’яновича, 1. Схожих платіжок городяни очікують і у листопаді. Оскільки у підвалі їхнього дому вже працює індивідуальний тепловий пункт, що дозволяє суттєво заощаджувати.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ, благоустрою та екології

«Є такі випадки, коли по місту йдемо і бачимо відкриті вікна. Тобто люди десь відкривають вікна з тих міркувань, що, очевидно, в них в хаті перегрів. Якраз індивідуальний тепловий пункт є регулятором, який обмежує надлишкову подачу тепла. А за надлишкову подачу тепла, очевидно, треба платити. Відповідно він розрахований, є спеціальні датчики, які фіксують температуру зовнішнього повітря. І якщо на дворі тепло, то є суттєва економія».

П’ятиповерхівка на Лук’яновича – це перший у місті житловий будинок, у якому встановили індивідуальний тепловий пункт. І сьогодні у його дієвості жителі квартир уже переконалися.

ЛЕСЯ ВОЛЯНСЬКА, голова правління ОСББ будинку на вул. Лук’яновича, 1

«За жовтень місяць ми зекономили десь трошки більше 60 відсотків. Ми заплатили 4 гривні 42 копійки за метр квадратний. І ось уже за результатами, дивлячись по показниках, за листопад місяць також буде економія. Норма споживання 14 гривень 88 копійок за метр квадратний. В жовтні ми заплатили 4 гривні 42 копійки за метр квадратний».

ІТП, розповідає голова правління ОСББ, дозволяє жителям дому самостійно визначати зручні їм години для обігріву приміщення.

ЛЕСЯ ВОЛЯНСЬКА, голова правління ОСББ будинку на вул. Лук’яновича, 1

«Ми так врахували, оскільки час, коли мешканці більше вдома, коли частина мешканців відсутня. І ми відкоригували, що з 5.30 до 8 ранку часи пік. І тоді від 17 до 22».

Встановлення у будинку індивідуального теплового пункту обійшлось у 333 тисячі гривень, з них жителі заплатили лише 30 відсотків. До слова, вартість послуги, за словами Павла Савечка, залежала від кількості квадратних метрів у квартирі, яких у домі 180.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ, благоустрою та екології

«Спочатку мешканці проводять загальнобудинкові збори й визначаються з пріоритетним напрямком утеплення, а після того, коли є протокол загальних зборів, вони замовляють проектно-кошторисну документацію. Потім був замовлений підрядчик. Договірна ціна була 333 тисячі. Сюди увійшло також ще заміна інженерних мереж. Оскільки будинок із 75 року. Вже тут труби проржавіли. Кінцева сума, яка обійшлася для нас спільно з мешканцями, це 323 тисячі гривень. Витрати, які вони понесли, це 30 відсотків, тобто з кожного квадратного метру вони складалися по 30 гривень».

Перші результати жителі дому на Лук’яновича вже змогли побачити. Незадовго, каже завідувач сектору з питань енергозабезпечення, їм окупиться і вся заплачена ними сума.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ, благоустрою та екології

«Термін окупності для кінцевого споживача, для наших мешканців, ми очікуємо, що буде менше, ніж цей опалювальний сезон. Це досить є перевага суттєва для мешканців».

Нагадаємо, п’ятиповерхівка на вулиці Лук’яновича, 1 – це перший житловий будинок у місті, у якому встановили ІТП. В управлінні ЖКГ повідомляють, до них уже звернулись також мешканці сусідніх домів. До слова, встановлення індивідуальних теплових пунктів в Тернополі розпочали ще у 2011, сьогодні вони вже є у дошкільних і шкільних закладах.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top