Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Визначити енергоспоживання у будівлях та спорудах допоможе еко-калькулятор

Визначити енергоспоживання у будівлях та спорудах допоможе еко-калькулятор

Відтепер перевести всі отримані комунальні послуги до єдиної системи вимірювання – кВт*год.,  легко. На сайті ЖКГ, в розділі «Енергоефективність» запрацював еко-калькулятор, який порахує все за вас.

СНХ: ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ, благоустрою та екології

«Наш калькулятор фактичного енергоспоживання – практика європейських країн. Вони всі енергоносії вимірюють в одній одиниці вимірювання це є кВТ*год. В нас, як ви знаєте, тарифи на теплову енергію – в гігакалоріях (Гкал), є газ. Але все це можна перевести в кВТ*год. тому наш калькулятор, який розміщений на сайті нашого управління ЖКГ, він якраз має показати кінцевому споживачу, скільки фактично він споживає енергоносіїв».

В Тернополі, пояснює Павло Савечко, середнє споживання енергоносіїв на один квадратний метр на рік, становить більше двох сотень кВт*год.. Натомість, в Європі, в новобудовах цей показник в рази менший, лише 15 кВт*год.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ, благоустрою та екології

«5 основних комунальних послуг, які використовуються для комфорту мешканців, це теплопостачання, газопостачання, електрика, гаряча вода і холодна вода. Всі ці показники ми переводимо в єдину площину, це в кВт*год. Потім все це ділиться, сума, ділиться на квадратні метри і отримуємо, що ми спожили за цілий рік».

Цей калькулятор допоможе бюджетним установам, школам, садочкам, а також звичайним мешканцям будинків визначити енерговитрати, і таким чином почати економити.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ, благоустрою та екології

«Ми стараємося відстежити, тобто, ми визначаємо середню лінію споживання і стараємося, щоб ця середня лінія з кожним роком зменшувалася».

http://komun.te.ua/

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top