Ви знаходитесь: Головна / Новини / В тернопільських школі та лікарні буде тепліше

В тернопільських школі та лікарні буде тепліше

В міській комунальній лікарні №3 вікна не замінювали майже тридцять років, від початку її побудови. Тому там щорічно в зимовий період втрачалося чимало тепла.

ЮРІЙ ЛАЗАРЧУК, головний лікар міської комунальної лікарні №3:

«Проводили енергетичний аудит (ЕА), і енергетичний аудит нам показав, на скільки вони пропускають, видають тепло на повітря, і ми гріємо повітря. Надіємося і плануємо, що із заміною віконних і дверних блоків, ми отримаємо приблизно до 20% економії по теплу».

Днями в поліклінічному відділенні,  розпочали встановлення близько 130 металопластикових вікон, загальною вартістю 800 тисяч гривень.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Нам вдалося отримати кошти з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), тільки тому, що були закладені кошти по співфінансуванню. Тобто, частину коштів дав державний бюджет, частину коштів з міського бюджету і завдяки цьому нам вдалося отримати кошти з ДФРР, і за ці кошти зробити ремонт, заміну вікон в 13-ій школі, тут в 3-й поліклініці».

Окрім нових вікон, економити на оплаті за тепло в 3-тій лікарні, дозволяє ще й котельня на деревині.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ще влітку було поставлено на умовах залучення приватних інвестицій котельню на деревині, і вже сьогодні лікарня економить близько 30% споживання енергоносіїв, тобто, по-перше, відмовилися від газу, повністю, по-друге, ті рахунки, які виставляють їм за тепло, на 30% менші, ніж платили минулого року, коли користувалися газом».

З новими вікнами тепер і 13-та школа. Раніше, спільними силами, там вдалося замінити лише частину, переважно в класах.

РУСЛАН ВАВРІЙЧУК, директор ЗОШ №13

«Треба було робити якусь модернізацію, енергозбереження, то ми міняли в першу чергу по класах. Десь батьки долучалися, десь виділялося, частково, із зароблених коштів, з оренди, десь з міського бюджету. Тобто, те, що можна було поміняти, міняли самотужки».

Зараз, за співфінансуванням фонду регіонального розвитку та міського бюджету, там замінили решту, понад 140 вікон.

РУСЛАН ВАВРІЙЧУК, директор ЗОШ №13

«Замінено всі коридори, у всіх коридорах, в цоколі. Цокольне приміщення, там в нас їдальня, кабінет трудового навчання, просто коридор, замінений актовий зал, спортивний зал. Тобто, замінено, грубо кажучи, з цоколя по 4-й поверх включно. Раніше в школі гуляли сквозняки, зараз зовсім інше. Відповідно до того, що на дворі ще плюсова температура і не дуже так сильно палиться, все рівно, в школі вже тепло».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В 13-ій школі була готова проектно-кошторисна документація на отримання коштів, власне, тому було спрямовано, в першу чергу їй. Також, по цій же програмі отримав кошти дитячий садочок №2, де навчаються діти-інваліди. Там було придбано енергозберігаюче обладнання для потреб кухні».

Наступною школою, яка отримає кошти на такі оновлення, пояснює міський голова, буде та, директор якої швидше подбає про виготовлення проектно-кошторисної документації.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top