Ви знаходитесь: Головна / Новини / Дату Великодня пропонують уніфікувати

Дату Великодня пропонують уніфікувати

Днями у світі знову заговорили про уніфікацію дати Великодня. Раніше духовенство вже висувало цю пропозицію, однак безрезультатно. Цього разу тему порушив патріарх Коптської православної церкви, а підтримав Пара Римський Франциск.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Папа Франциск дуже багато до цього закликає. Фактично на багатьох дуже зустрічах, які він мав з різними ієрархами різних церков, завжди це питання підносилось. Але насправді це не просто зробити, тому що це було би пов’язано також з реформою календаря. Тому дуже важливо, щоби все ж таки перед тим, як це буде зроблено, дійсно великий такий крок буде спільної згоди між усіма християнами. Якщо заклик папи приймуть ієрархи церковні, буде створена якась комісія, будуть делегати, які будуть ці питання розглядати, вивчати».

Дати святкування Воскресіння Господнього, пояснює отець Олег Харишин, різняться ще з давніх часів.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Це свято стало найбільшим празником для всіх християн. І, очевидно, вони старалися десь святкувати в якійсь мірі завжди однаково. Хоча вже в тих перших століттях навіть були невеличкі розбіжності. Їх уніфікував у 325 році Перший вселенський собор в Нікеї, який чітко визначив, що Пасха буде святкуватися після дня весняного рівнодення, тобто в перший повний місяць, відповідно у ту неділю, яка приходить після того».

Це свого роду, розповідає отець греко-католицької церкви, і послугувало створенню Юліанського календаря. Однак за півтора тисячоліття у світі з’явився ще один більш точний Григоріанський календар.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Юліанський календар, відповідно до якого живе увесь православний світ, має похибку. І приблизно на 128 років набігає 1 день похибки. Різниця сягала на той час в XVI столітті вже приблизно 13 днів. Тобто Юліанський календар давав тієї похибки і неточності. І тому вирішено було укласти той календар, який називається сьогодні Григоріанським календарем. І тому є завжди та розбіжність між тепер православними, тобто тими цервами, які дотримуються Юліанського календаря, і так само тими, які слідують Григоріанському календареві».

Основне, що потрібно, аби уніфікувати день Великодня, переконаний отець Олег Харишин, це єдність християн різних конфесій. Тернополяни же до спільної дати Воскресіння Господнього ставляться наступним чином.

«– Позитивно, що вже нарешті всі конфесії церковні дійшли до однієї думки спільної. – Ви вважаєте, що це нормальна практика? – Так, звичайно, хотілося б, щоби й інші свята також святкували ми разом і Різдво, і інші великі релігійні свята».

«Я думаю, що це було б нормально, якщо всі християни».

«І в один день родилися, і в один день христилися, і нічого поганого не було би. Християни мають собі в один день свято, державне свято, релігійне-».

Однак поки що про будь-які зміни, каже духовенство, говорити рано.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top