Ви знаходитесь: Головна / Новини / Для бійців 44 артбригади збирають книги та меблі

Для бійців 44 артбригади збирають книги та меблі

«Бібліотека українського воїна» – це акція, започаткована тернопільською обласною книгозбірнею. Її працівники розповідають, уже протягом півроку вони разом із городянами збирають літературу та періодичні видання для бійців 44 артбригади.

ТЕТЯНА КОВАЛЬКОВА, завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки 

«Нам було дуже приємно, коли в травні ми перший раз передали книги. Їх було 500 від тернопільської громади. То серед тих, хто брав книги, був і воїн, бувший читач нашої бібліотеки, Олександр Хом’як. Він науковець, захищав дисертацію в нашій бібліотеці. А ось недавно – напередодні Дня захисників України – наша бібліотека від тернопільської громади передала 700 книг також для бійців 44 артилерійської бригади».

Література, що городяни віддають для бійців, розповідають бібліотекарі, різної тематики – від художньої до наукової. Дехто навіть приносить власні авторські твори.

ТЕТЯНА КОВАЛЬКОВА, завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки 

«Дуже було нам приємно, коли читачі принесли 50 томів Івана Франка, «Кобзар» Шевченка, Остапа Вишню, Павла Загребельного, Грушевського «Історію України», Жуль Верна, ну, багато усього. Але, коли солдати забирали книги, вони нам побажали, щоби тернополяни приносили їм детективи, бо вони хочуть читати детективи. До нас ще завітала дружина Христина Юркевич Андрія Юркевича, який написав книжку «Моя революція», який був активним учасником Майдану. На жаль, він героїчно загинув в зоні АТО. Свої авторські книги приніс також і заслужений художник України Петро Шпорчук».

Втретє літературу планують передати наприкінці року. Тому городяни ще мають час принести книги зі свої приватних бібліотек. Сьогодні, розповідають працівники, їм вдалось зібрати близько сотні книг, та вони надіються, що ця кількість збільшиться.

ТЕТЯНА КОВАЛЬКОВА, завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

«Тернополяни приносять і приносять. Ми дуже дякуємо. І взагалі ми заохочуємо всю громаду Тернопільщини до цієї акції. І я думаю, що спільними зусиллями ми зробимо добру справу для наших воїнів, захисників України. Їх треба підтримати. Підтримати їх бойовий дух. Тому що, на мою думку, все-таки книга сприяє і формуванню особистості, і піднімає дух нашого воїна. Тому що книга вічна».

Віднедавна для бійців 44 артилерійської бригади розпочали також збір меблів. Пов’язано це із відновленням казарм військової частини, що знаходиться у Тернополі на вулиці Дубовецька.

БОГДАН КІНДІЙ, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО 

«Хлопці просять, бійці, які хто має вдома вживанні дивани, тумбочки, телевізори навіть, якщо хочуть викидати чи навіть там звук не працює в телевізорі, вони все-одно зремонтують і буде працювати. Для того, щоби відновити гарний вид, більш-менш людський, цих казарм внутрішніх. Так само ліжка, якщо в кого є матраци, будь ласка, приносьте. Навіть не приносьте, дзвоніть до нас на гарячу лінію. Потім хлопці договоряться в один день, машину візьмуть з частини, поїздять по місту, позбирають і привезуть прямо в частину».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top