Ви знаходитесь: Головна / Новини / Друга сесія Тернопільської міської ради затягнулася до вечора

Друга сесія Тернопільської міської ради затягнулася до вечора

Якщо перша сесія міської ради мала більш організаційний характер, то на другій депутати активно взялися за роботу. Рішення приймали протягом всього дня, майже до 20 години. Одне з основних – питання внесення змін до цьогорічного бюджету. За словами міського голови, казна отримала більше коштів, ніж планували. Дохідна частина зросла на понад 16 мільйонів 700 тисяч гривень. На цю ж суму збільшили і видатки. Зокрема, спрямували кошти на освітню галузь.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Заробітна плата, дошкільна і позашкільна освіта, плюс дитячі навчальні заклади – більше 3 мільйонів гривень. Спрямовано кошти на придбання необхідного обладнання і проведення ремонтних робіт в дитячому садочку номер 3, на вулиці Юності, щоб, по можливості, до кінця року завершити повністю ремонтні роботи і садочок запрацював повноцінно. Спрямовано кошти, 100 тисяч гривень, на харчування дітей учасників Антитерористичної операції в школах міста Тернополя. 560 тисяч – на харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, і 200 тисяч – на харчування дітей в школах-садах».

Не оминули увагою і медицину. Понад 930 тисяч гривень спрямували на зарплату медпрацівникам. Крім того, виділили гроші для закупівлі нового обладнання для лікарень міста – моніторів для спостереження за важкохворими та кардіостимуляторів. Також передбачили кошти на проведення вакцинації, придбання медикаментів та продуктів харчування. Ще 300 тисяч гривень виділили на виплату допомоги малозабезпеченим. Спрямували кошти і для проектування інженерних комунікацій на земельних ділянках для учасників АТО.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції набережної в напрямку пляжу «Циганка», для освітлення міста, для схеми теплопостачання, для ремонту міжквартальних проїздів і капітального ремонту житлового фонду. Також виділено кошти для освітлення новозбудованої тролейбусної лінії на масиві «Східному», яка з’єднала вулицю Довженка і вулицю Протасевича».

Крім того, депутати затвердили низку галузевих програм. Зокрема, програму «Турбота» на 2016-2018 роки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Пріоритетним завданням по цій програмі, на що спрямовані кошти, це є забезпечення безкоштовним харчуванням малозабезпечених, одиноких громадян. Надання адресної безготівкової допомоги громадянам, які перебувають у складних життєвих умовах, а також – спрямування компенсації витрат за житлово-комунальні послуги для членів сімей загиблих і учасників Антитерористичної операції. Надання одноразової грошової допомоги громадянам міста, які опинилися у складних життєвих обставинах, які спричинені інвалідністю, хворобою або іншими якимись непередбачуваними обставинами». 

Також програма передбачає соціальну підтримку учасників АТО і членів їхніх сімей, та щомісячну допомогу рідним загиблих на Сході.

Ще депутати прийняли програму оновлення містобудівної документації і ведення містобудівного кадастру на наступні 3 роки. За словами Сергія Надала, спрямована вона на те, аби привести до ладу всю містобудівну документацію, деталізувати плани забудови, стандартизувати містобудівний та земельний кадастри.

Затвердили депутати і програму «Здоров’я тернополян». Серед її цілей – створення системи єдиного медичного простору і налагодження функціонування електронного документообігу в медицині. Також програма передбачає створення нових амбулаторій сімейного лікаря, реконструкцію терапевтичного корпусу третьої лікарні, проведення ремонтів у медзакладах та придбання обладнання.

Також обранці прийняли регламент роботи міської ради 7 скликання. Адже, відповідно до Закону, зробити це потрібно не пізніше другого засідання.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Враховуючи побажання і депутатів, і думку експертів,  і думки громадських організацій, і коаліції «Прозорі ради», які на загальноукраїнському рівні давали свої рекомендації до регламентів всіх міських рад, вчора прийняті ці правки і затверджений новий регламент роботи міської ради, який адаптований до сучасного антикорупційного законодавства, який робить роботу ради більш прозорою і відкритою».

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top