Ви знаходитесь: Головна / Новини / Нова поліція – нові правила

Нова поліція – нові правила

Закон «Про Національну поліцію» передбачає чимало змін, серед яких наступне: державтоінспекторів як таких в Україні вже не буде. Однак, зокрема у Тернополі, діятиме відділ організації дорожнього руху та рота дорожньо-патрульної служби. Останні і покликані слідкувати за безпекою на автошляхах державного значення та стаціонарних постах. Що ж стосується фіксації правопорушень, то згідно з новими правилами, вона здійснюватиметься автоматично. Проте тут є одне «але»: відповідних технічних пристроїв поки немає. Тому сьогодні працюватимуть частково за старими стандартами. Що стосується нових, то вони передбачають таке.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції України в Тернопільській області

«Кожному громадянину України в рік буде надаватись 150 балів. Або раз в рік, або з моменту отримання посвідчення водія. Ці бали можна буде застосовувати до таких порушень, як стаття 122 зі значком 2, зі значком 1. Це порушення швидкісного режиму, порушення правил зупинки та стоянки, порушення правил проїзду перехрестя і такі незначні, які не дуже впливають на стан аварійності. Якщо водій порушив правила дорожнього руху, його автоматизовані прилади зафіксували. Перший раз знімається 50 балів, другий раз 50 балів і третій раз 50 балів».

Ця 150-тибальна система, ще раз наголошує Олег Турлай, без автоматичної фіксації не діє. Порушників, як і раніше, очікує штраф. До слова, за новими правилами дорожнього руху розмір грошового стягнення також зміниться.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції України в Тернопільській області

«Порушення правил швидкісного режиму. Штраф був від 255 до 340. На сьогоднішній день вже немає від і до, тільки мінімальний штраф, тобто раніше працівник Державтоінспекції мав право і був зобов’язаний враховувати всі обставини правопорушення, то зараз такого немає. Тільки мінімальний штраф ».

Однак порушників потрібно не просто карати, їх також варто виховувати, переконані хлопці з організації «СтопХам». Віднедавна вони на неправильно припарковані автівки наклеюють написи «Мені плювати на всіх – паркуюсь, де хочу», чим, пояснює молодь, соромлять водіїв і водночас стимулюють їх дотримуватись правил дорожнього руху.

ДЕНІЗ ГЮМЮСТЕКІН, активіст акції «СтопХам»

«І так, як ми хочемо зробити щось в цьому житті, щось порядне, так сказати, ми вирішили взяти це все у свої руки. Через те, що в нас в Тернополі за це ніхто не береться, а в інших містах ми вже бачили, що є активісти, що є люди, які цим займаються».

ЮРІЙ ЗУБРИК, активіст акції «СтопХам»

«Попереджено було, думаю, десь більше 50, наклеєно десь на 30 машин. Кожен водій реагує по-своєму. Один водій признає свою вину, що він неправильно припаркувався, і без претензій ніяких виїжджає, навіть з наклеєною наклейкою. Бувають ще навіть позитивні випадки, що водії реагують позитивно, і ми гарно приходимо до компромісу. А є водії, які реагують більш агресивно, що ми неправі, клеєм наклейки, портимо машини. Ну, в деяких місцях немає місця, але просто людям, вони не можуть подумати, що 3 хвилини десь перейтися він парковки, то їм вже це складно».

Схоже за новими правилами дорожнього руху мають робити і правоохоронці. Однак їхні повідомлення, стверджує заступник начальника управління превентивної діяльності, потягнуть за собою серйозніші наслідки.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції України в Тернопільській області

«Коли вже буде започаткована автоматизована фіксація правопорушень, працівник дорожньо-патрульної служби має право, якщо водія немає на місці, заблокувати подальший рух транспортного засобу, залишивши на автомобілі, на лобовому склі, повідомлення, що ваш транспортний засіб заблокований у зв’язку з порушеннями пунктів таких-то, таких-то правил дорожнього руху і номер мобільного телефону чергової частини. Черговий викликає наряд, який блокував даний транспортний засіб. На місці складають адміністративний протокол і дозволяють продовження дорожнього руху».

Також, як заявив головний поліцейський міста Київ Олександр Фацевич, із 7 листопада неправильно припарковані автівки на штраф-майданчик має забирати евакуатор.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції України в Тернопільській області

«По статті 124. Це дорожньо-транспортна пригода без потерпілих осіб. Раніше можна було дозволяти подальший рух транспортних засобів. З початку вступу в законну силу цього Закону працівник поліції викликає евакуатор. І транспортні засоби доставляються на штраф-майданчик».

Таку ідею схвалює і начальник міського управління транспорту.

ІГОР МЕДИНСЬКИЙ, начальник міського управління транспорту, комунікацій та зв’язку

«Коли я бачу, він припарковується або там, де заборонено, або неправильно, як має стояти автомобіль, я це вважаю невіглаством. Я вважаю, що такий водій має вже соромитись таких речей. Щиро кажу».

Нові правила дорожнього руху передбачають й інші зміни, зокрема причин для зупинки водіїв патрульними сьогодні всього 9, а термін, протягом якого кермувальники мають сплатити штраф, становить 30 днів, однак, якщо вони це зроблять швидше, а саме – протягом 5, то їхнє грошове стягнення зменшиться удвічі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top