Ви знаходитесь: Головна / Новини / Представники Опори відзвітували про порушення

Представники Опори відзвітували про порушення

Під час місцевих виборів представники Опори фіксували чимало порушень в Тернопільській області. На основі власних спостережень, вони склали перелік найтиповіших та найзначніших. Зокрема, одразу в кількох районах області фіксували видачу бюлетенів без паспорта чи посвідчення громадянина.

ІГОР ПРОЦИК, координатор кампанії спостереження ГМ ОПОРА у Тернопільській області

«Також було зафіксовано голосування поза межами кабінки для голосування, в селі Пищатинці Борщівського району. Треба сказати, що після зауваження наших спостерігачів, даний процес припинявся. Наступне порушення, це недостатня кількість виборчих скриньок, зокрема в селі Малий Раковець. Відсутність номеру виборчої дільниці на бюлетенях для голосування за місцем перебування, в селі Мишковичі було виявлено даний факт».

Також представники Опори фіксували, переважно по Тернополю, агітаційні матеріали в день голосування. Помітили і неправильне написання прізвища одного з кандидатів до міської ради. Не забули і про тілесне ушкодження журналіста Опори в міській ТВК. Хоч всі ці випадки не є грубими порушеннями, активісти робили по них відповідні звернення до правоохоронців. Останні за весь період виборчого процесу отримали сім десятків повідомлень про порушення.

БОРИС БРИК, начальник управління громадської безпеки УМВС України в області

«З них значна кількість це порушення проведення передвиборної агітації – 25 повідомлень, підкуп виборців – 5 повідомлень, незаконний друк бюлетенів – 6, стосовно порушень роботи ТВК – 4, пошкодження майна суб’єктів виборчого процесу – 2, порушення порядку реєстрації кандидатів – 2, надання неправдивих відомостей про реєстр виборів – 2, поширення конфіденційної інформації про виборців – 2, порушення порядку голосування – 11 фактів, пошкодження виборчих бюлетенів – 6, хуліганство – 1, нанесення тілесних ушкоджень – 2».

З них 18 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, і, відповідно, зараз тривають слідчі дії.

НАТАЛЯ ПРОЦІВ, заст. начальника організаційно-методичного відділу слідчого управління УМВС України в області

«Рішення в жодному кримінальному провадженні в даний час, на сьогодні, не прийнято. Підозра нікому ще не оголошена, проводяться необхідні слідчі розшукові дії, за результатами яких буде прийняте рішення».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top