Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Проходити медичний огляд вчителі повинні раз у рік, а водії – раз на два роки

Проходити медичний огляд вчителі повинні раз у рік, а водії – раз на два роки

Катерина Мачаєва – завідувач госпрозрахункового відділу профілактичних медичних оглядів у третій міській лікарні. Її робота, розповідає медик, полягає в обстеженні людей різних професій – від будівельників, перукарів чи вчителів до тих же лікарів.

КАТЕРИНА МАЧАЄВА, завідувач госпрозрахункового відділу профілактичних медичних оглядів ТМКЛ №3

«Працює в нас декілька комісій з певними категоріями населення. Це особи, які задіяні в обслуговуванні населення і можуть призвести до зараження інших людей інфекційними захворюваннями. Так само вирішення комісії по придатності до навчання людей. От студенти йдуть навчатися, вони в нас проходять відповідну комісію. Придатність осіб, які претендують на керування транспортними засобами, носіння зброї. Дуже велика комісія і така досить серйозна комісія людей, які працюють в шкідливих умовах . Ну, і людей, які претендують на заняття державних посад».

Лікар розповідає, аби і самим залишатись здоровими, й інших не заразити, люди різних професій повинні протягом певного періоду проходити медичний огляд. Так, до прикладу, працівникам сфери обслуговування, лікарям треба обстежуватись раз на шість місяців. Що ж вчителів, то ті своє здоров’я повинні перевіряти раз у рік, а водії і то рідше – раз на два роки.

КАТЕРИНА МАЧАЄВА, завідувач госпрозрахункового відділу профілактичних медичних оглядів ТМКЛ №3

«Ну, наприклад, перукарі. Так? Або кухарі. Вони проходять… Гінеколога і флюорографію то всі абсолютно раз в рік проходять, тут незалежно по якій комісії. По шкідливих умовах праці основна комісія в нас іде. Це окуліст, невропатолог, хірург, терапевт заключний і дерматолог. Водії проходять хірурга, окуліста, невропатолога і лора. Ну, і загальні обстеження, загальний аналіз крові, сечі, флюорографія і група крові обов’язково. Вчителі проходять на базі нашого, не беручи обстеження в санепідстанції, в нас проходять лора, гінеколога, флюорографію і на сифіліс обстеження».

Медики підкреслюють, не залежно від того, чи вимагає трудове законодавство періодичного обстеження, слідкувати за своїм здоров’ям треба усім. Перевірити його можна, звернувшись до дільничного лікаря. Останній, в свою чергу, має направити на медичний огляд.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top