Ви знаходитесь: Головна / Новини / Психологів ЗСУ навчали, як спілкуватись із мобілізованими

Психологів ЗСУ навчали, як спілкуватись із мобілізованими

На день Тернопільщина стала навчальним осередком для психологів Збройних сил із шести областей України, в тому числі і нашої.

РУСТАМ МАМЕДОВ, представник ГУ по роботі з особовим складом ЗСУ

«Психологи, які знаходяться в штатах військових комісаріатів. Це цивільні особи, які займаються професійно-психологічним відбором, надання допомоги сім’ям військовослужбовців, які перебувають в зоні проведення Антитерористичної операції, тобто ті люди, які, скажемо, є людьми, які надають психологічну допомогу».

В сьогоднішніх умовах, як зауважили представники Збройних сил України, чимало залежить від психологів. Тож основним завданням було навчити їх, як потрібно спілкуватись із мобілізованими та призовниками.

РУСТАМ МАМЕДОВ, представник ГУ по роботі з особовим складом ЗСУ

«Дане заняття стало наслідком рішення начальника генерального штабу Збройних сил України щодо якісного відбору військовослужбовців для Збройних сил України. Тобто ми зараз обговорюємо методики, які застосовуються, як краще проводити заходи професійно-психологічного відбору. Мета цього заняття, щоб до лав Збройних сил України дійсно надходили психологічно готові і підготовлені люди».

ВІКТОР МОЗГОВИЙ, президент Асоціації психодрами України

«Родзинкою нашої системи є проведення фокус-групи. Тому що цього не проводилось взагалі. Люди сприймають набір в армію, як ніби їх гонять, розумієте, як скотину на м’ясокомбінат. Це дуже груба метафора, але в деякій мірі це є правда. Ми повинні зняти страх перед мобілізацією, страх перед смертю і страх перед невідомістю. Для цього ми повинні показати практичний простий механізм, ресурсний механізм. Що якщо людина буде думати про те, що вона вже повернулась звідти, розумієте, як би в минулому, і що вона планує робити вдома, то в неї будується такий духовний місточок з Батьківщиною, зі своєю родиною. Це дуже важлива психологічна річ».

Що стосується Тернопільщини, то у наших військових комісаріатах працює 12 психологів.

АНДРІЙ МИСЬКІВ, заступник військового комісара по роботі з особовим складом Тернопільського обласного військового комісаріату

«Наш молодий колектив тільки склався, скажемо, буквально півтора місяця назад, ми прийняли психологів на посади. Вони працювали раніше до цього. Вони практикували, але вони не працювали у Збройних силах України, тобто з військовослужбовцями, військовозобов’язаними і призовниками. Тому для нас це надзвичайно цінно».

Одного заняття, як зауважив тренер Віктор Мозговий, звісно, мало. Та сьогодні уже працюють над вдосконаленням програми.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top