Ви знаходитесь: Головна / Новини / Студенти та школярі об’єднуються у волонтерський рух «Західний тил»

Студенти та школярі об’єднуються у волонтерський рух «Західний тил»

У холі 18-ї школи після уроків, як правило, не людно. Звичну тишу порушує гамір на 2-му поверсі, там у вільний час школярі та студенти плетуть бійцям маскувальні сітки.

ЮЛІЯ КМЕТЬ, студентка 1-го курсу ТНПУ ім. В. Гнатюка

«Плетемо ми зараз зелені сітки, на історичному плетемо зелені, різнокольорові, а у 18-ій школі плетемо білі сітки, вже на зиму».

ОЛЕКСАНДР РИБАК, мер 18-ї школи

«Почувши про «Західний тил» вирішили з 18-ю школою активно долучитися. Зібрали швидко матеріали: сітку (сітку знайшли на історичному факультеті), долучилося дуже багато дітей, робота легка, цікава, а головне корисна. Дуже багато діток захотіло допомогти. Ми зібралися і сплели вже свою першу сітку, плетемо вже другу».

Рух «Західний тил» об’єднав учнів, студентів та громадських активістів всього Тернополя. Зокрема «Молода Просвіта», «Українська молодь – Христові», «Обнова», Спілка Української молоді, а також учні 18-ї школи та студенти історичного факультету педагогічного університету, вирішили спільно допомагати фронту.

ІРИНА ДРАГУЩАК, координатор молодіжного волонтерського руху «Західний тил»

«Почули зі студентами, істориками зокрема, і з членами організації «Українська молодь – Христові», я її представник, що волонтерство в Тернополі впало на 95% . Ми вирішили, що такого не може бути, тому що війна продовжується, наші друзі, побратими на Сході, а ми тут нічого не робимо. В Тернополі молодь вже перестала працювати задля армії. І ми вирішили щось робити. Можливо, молодь хоче допомогти, але не має чим долучитися, то ми вирішили зробити «Західний тил». Молодіжний волонтерський рух, який би створював умови для молоді, щоб вони могли щось зробити в цей важкий час, чимось долучитися».

Зараз активісти сплели близько 20 маскувальних сіток, кажуть вже днями їх передадуть 80-й дисантно-штурмовій бригаді. І додають, хоч поки плести з чого мають, все ж допомога буде не зайвою.

ІРИНА ДРАГУЩАК, координатор молодіжного волонтерського руху «Західний тил»

«Кіцак Володимир Миронович нам, це наш викладач, він активно нам сприяє, він, зокрема, він закупляє основу на сітку. Простині приносять студенти, приносять інші люди, які допомагають, а сам каркас і оця сітка – це закуповує наш викладач, бо кошторису ми не маємо».

ЮЛІЯ КМЕТЬ, студентка 1-го курсу ТНПУ ім. В. Гнатюка

«Також нам треба матеріали: простині, ми з них в’яжемо сітки. Попросили дітей принести, то трохи є, але ми би не проти».

Ентузіазму наразі у молоді багато. Кажуть, допомагатимуть доти, доки буде війна і закликають до цього інших.

ІРИНА ДРАГУЩАК, координатор молодіжного волонтерського руху «Західний тил»

«Далі ми відправимо подарунки на Миколая. Далі на Різдво будемо робити власноруч вареники своїми руками. «Зроби сам» буде така акція. Ми ще не знаємо добре приміщення, про це буде ще інформація».

Тому додаткові руки в поміч юним волонтерам будуть не зайві. А детальнішу інформацію про проекти молоді та сам рух можна дізнатися на сторінці «Західного тилу» в соціальних мережах.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top