Ви знаходитесь: Головна / Новини / Телефонні аферисти не залишають у спокої тернополян

Телефонні аферисти не залишають у спокої тернополян

Жертвою телефонного шахрайства стала тернопільська пенсіонерка. Правоохоронці кажуть, схема, за якою ошукали жінку, класична: «Ваш син потрапив у ДТП, готуйте гроші». Як розповіла потерпіла, того дня вона залишилася вдома сама  – чоловік поїхав в гості до сина. Близько першої години ночі зателефонував незнайомець і шокував новиною, нібито її син вчинив наїзд на пішохода. Далі у слухавці жінка почула інший  голос, схожий на голос сина.

потерпіла

«А він каже до мене: Я зробив аварію велику, мені треба три тисячі. Я кажу, хто ж то такий?А шо, ти не чуєш, хто то?Я кажу, з якою аварією, де, чим ти зробив ту аварію? А він каже, хлопця збив, і він лежить в лікарні. 6 швів на голові має і мені дуже добрий тут міліціонер попав, зам. начальника, і він мені помагає дуже. І я потім каже, а де ж я візьму грошей, ти знаєш, що я не маю».

Далі син передав слухавку нібито правоохоронцю. Незнайомець представився заступником начальника міської міліції і запевнив пенсіонерку, що зможе допомогти її сину не потрапити до в’язниці. Ціна питання – 3 тисячі доларів. Дізнавшись, що такої суми у потерпілої немає, аферисти погодилися на дві тисячі гривень та вироби із золота. Далі зловмисники весь час тримали її на зв’язку, забороняли зв’язуватися з рідними та давали вказівки, що потрібно робити.

потерпіла

 «Я буду стояла коло вікна на дворі, коло кухні, отутво. Але як я вам буду кидала, кажу. То пороскидається. А він каже: візьміть в конверт, добре запакуйте, візьміть в поліетиленовий мішочок і киньте. Я думаю, то шо то таке. Я взяла в поліетиленовий мішочок поставила бараболю, звернула. Прищепкою пришпилила. Дивлюся, а є, стоїть машина. І він каже: я тут, я тут. Ну, я туди взяла через вікно та й викинула».

Аферисти наказали жінці нікому не телефонувати, уточнивши, що зв’яжуться з нею через 2 години. Так і не дочекавшись дзвінка, вона сама зателефонувала до сина. З’ясувалося, що він весь час спокійно спав  дома. До слова, син пенсіонерки автомобіля немає. Жінка каже, повірила аферистам, бо була у шоковому стані.

МИХАЙЛО КОЗЮК, керівник сектору психологічного забезпечення УМВС України в області

«Основне правило роботи шахрая полягає у вмінні швидко змусити жертву повірити в якусь ситуацію. Зазвичай аферисти маніпулюючими методами здійснюють тиск на почуття рідних чи близьких. Вводять жертву в шоковий стан. Та шляхом постійного психологічного тиску чи психологічної атаки не дають можливості вийти швидко людині зі стресової ситуації. Шахраї ведуть діалог так, щоб потерпілі не мали жодного шансу обдумати ситуацію, з кимось порадитися, проаналізувати наслідки своїх дій чи задати будь-кому якесь запитання».

За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці вкотре застерігають тернополян, в таких ситуаціях не панікувати та не виконувати умови аферистів.

СЕРГІЙ КИСІЛЬ, заступник начальника відділення слідчого відділу Тернопільського міськвідділу міліції

«Коли до вас телефонують невідомі особи і представляються, або працівниками міліції, або вашими рідними чи близькими і вимагають значні суми грошей для вирішення питань щодо не притягнення їх до кримінальної відповідальності. Переконайтеся, що з вашими родичами, дійсно, все в порядку. Зателефонуйте їм, аби пересвідчитесь іншим чином. Не дайте шахраям себе ошукати. Негайно, невідкладно телефонуйте в міліцію та повідомляйте про дану подію. Саме від ваших оперативних дій, буде залежати подальший хід розслідування».

 

 

За матеріалами ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top