Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополянам розповіли як економити енергію

Тернополянам розповіли як економити енергію

Головне завдання для українців зараз – це зекономити на оплаті за тепло та електроенергію, і водночас пережити зиму в теплій домівці. Виявляється, це не важко. Потрібно лише розумно використовувати ресурси.

ВІРА ІЛЛЯШ, директор з питань комунікації та зв’язків з урядом проекту USAID

«В нас відношення сформувалося ще за часів Радянського союзу, коли, в принципі, були дуже великі субсидії на житлово-комунальні послуги, ми сплачували дуже мало грошей за тепло, за воду і за світло. Тому, все, що дається нам безкоштовно, абсолютно не цінується. Ми вже зараз знаходимося в такій ситуації, коли мотивацією до енергозбереження будуть тарифи, ціни за послуги, за які ми будемо сплачувати, які зросли в 3, а то й більше разів».

Днями в Тернополі провели тренінг, де розповіли, як можна зменшити витрати на комунальні послуги.

ВІРА ІЛЛЯШ, директор з питань комунікації та зв’язків з урядом проекту USAID

 «В житловому секторі, от наразі в будинках наших, втрачається до 70% тепла, на приклад. Елементарні заходи термомодернізації будинків, встановлення систем ІТП (індивідуально-теплових пунктів) і лічильників, допоможе економити до 40%».

Спеціалісти у сфері енергозбереження радять розпочати із енергоаудиту і визначити, де найбільші втрати в будинку. Як правило, це не утеплені стіни, дах, підлога та вікна. Там, вихід тепла часто величезний.

ОЛЕКСІЙ СОЛОМАХА, старший технічний консультант з альтернативної енергетики

«Ми отримуємо повну картину і план дій, які необхідно на протязі певного періоду виконати для того, щоб зменшити саме в будівлі тепловтрати енергії. Встановлення лічильників по всіх енергоресурсах, тоді ми будемо розуміти скільки ми витрачаємо енергії і на які саме потреби. Після цього необхідне встановлення і регулювання цих ресурсів, якщо ми говоримо про опалення – це встановлення теплових пунктів, після цього необхідна термомодернізація будинку, ну і заміна вікон».

Експерти радять утеплювати будинок повністю. Поквартирне утеплення руйнує цілісність конструкції фасаду. Не менш важливим є збереження тепла і з середини. Зменшити тепловтрату бетонної підлоги допоможуть товсті килимові покриття. Важливо, щоб батареї були прочищені, а збільшити їхню тепловіддачу на 20% також, виявляється не важко.

ОЛЕКСІЙ СОЛОМАХА, старший технічний консультант з альтернативної енергетики

«Найпростіше – це встановлення за радіаторного рефлектора, який відбиває тепло, яке передає радіатор в приміщення. Відповідно, тепло менше втрачається через зовнішню стіну».

Мешканцям багатоповерхівок радять об’єднуватися у ОСББ. Існує вже чимало державних програм часткової компенсації витрат на утеплення всього будинку. Діє така і в Тернополі.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

1 коментар

  1. Володимир

    Не так просто в споруді, яка експлуатується, провести термореновацію.
    Елементарні заходи тут не допоможуть, і кошти потрібно витратити чималенькі!

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top