Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни загадали жертв Голодомору

Тернополяни загадали жертв Голодомору

О 16-тій годині на хвилину в країні затихли міста та села. Мовчанням люди вшанували кілька мільйонів українців замучених голодом. Щорічно в останню суботу листопада народ згадує їх з молитвами, аби таке більше не повторилося.

п. ЗЕНОВІЙ, тернополянин

«Був малий, то я тільки чув розповідали, що люди гинули на вагонах. Їхали на поїздах і ще знущалися з тих людей, бо скидали їх з поїзда. А ті люди могли просто їхали сюди на Західну Україну, бо тут ше люди мали свої, як кажуть, поля, ми ше мали свої поля. Просили що-небудь обміняти, але ми нічого не міняли, мама нічого не міняла, а давала так просто».

Традиційно, в Тернополі у цей день на Театральному майдані відбувся мітинг-реквієм та акція «Запали свічку». На землі виклали символічний палаючий хрест із лампадок та свічок, а священнослужителі різних конфесій відправили панахиду.

НЕСТОР, архиєпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький

«Все менше людей приходить на цю панахиду. Все менше свічок з кожним роком видно у вікнах квартир. Ми стаємо звичними до цих сумних сторінок нашої історії. Але пам’ять про ці сторінки, це не лише традиція. Це не лише пам’ять про тих, які загинули. Якщо ми будемо пам’ятати ці сумні події, то ми прикладемо всі зусилля для того, щоб їх не повторити».

Разом із духовенством та звичайними тернополянами запалити свічки пам’яті прийшли і представники влади.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської ОДА

«Прикро, сьогодні всі історики світу, рахують, що людство пережило дві світових війни, а багато наших істориків стверджують, що Україна пережила вже і третю, це був Голодомор. Нас сьогодні об’єднує біда. Біда, яка прийшла знову до нас і знову ж від правонаступника цієї тоталітарної системи. Вже сьогодні ми похоронили тисячі людей, тисячі молодих, здорових патріотів України».

Про роки голоду тернополянка Віка, каже знає, їй та молодшій сестричці про них розповідала бабуся.

ВІКА, тернополянка

«Тоді люди дуже голодували і не мали що їсти».

Вдома, каже дівчина, запалюють з сестрою свічку, як пам’ять про жертв Голодомору. В той вечір вогник стояв ще не в одному вікні тернополян. Пройшло 82 роки, але в багатьох українських сім’ях ці події назавжди закарбувались в пам’яті поколінь.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top