Ви знаходитесь: Головна / Новини / Услід за Любліном у Тернополі створять медіалаби

Услід за Любліном у Тернополі створять медіалаби

У травні 2013 у місті Люблін стартував проект «Інвестиція в культуру. Системні заходи з метою сприяння культурній освіті». У Польщі, запевняють ініціатори ідеї, свої сподівання проект виправдав. На черзі Україна.

ЕВЕЛІНА ҐРАБАН, автор проекту, представник управління культури муніципалітету м. Люблін

«Подібно як у вас, так само і у нас молодь щоразу менше починає приходити в будинки культури. І ми вирішили написати проект такий, щоб молодь, діти, студенти змогли в будинках культури мати те, що вони бачать в Інтернеті, в комп’ютері в себе вдома».

Республіка Польща, розповідає начальник управління стратегічного розвитку міста, є давнім партнером Тернополя. Що стосується Любліна, то проект його городян, впевнений Юрій Дейнека, дасть чимало і нашому обласному центру.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста

«Польща є найбільшим і найактивнішим партнером і міста Тернопіль, і України в процесі міжнародного співробітництва. Тільки в цьому році ми підписали 2 угоди з польськими містами, які стали новими партнерами. Сьогодні вже маємо 7 партнерів із Польщі. І саме культурний обмін – це основний обмін, який ми маємо сьогодні із Польщею, і з іншими містами».

До слова, Тернопіль став одним із трьох українських міст, у яких стартує проект «Інвестиція в культуру».

ТОМАШ КОВАЛ, координатор проекту в м. Люблін

«В цьому проекті беруть участь 9 будинків культури: 3 в Любліні і по 2 в кожному з цих 3 українських міст – Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне. Вартість цього проекту складає суму майже 900 тисяч євро, з чого велика частина – це закупівля обладнання будинків культури як в Польщі, так і в Україні. Дуже важливою частиною цього проекту є майстер-класи, які на цьому обладнанні будуть проводитися».

Основа польського проекту полягає у закупівлі для тернопільських будинків культури комп’ютерної техніки, світлового та звукового обладнання, а також сучасних музичних інструментів. Та головне, що усім користуватимуться не тільки працівники Українського Дому «Перемога» чи Палацу культури «Березіль», а й звичайні тернополяни.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник міського управління культури і мистецтв

«Взяти наш «Березіль», це вже все застаріле ще з 60-70 років. Якщо взяти пульт управління світлом, там взагалі ще стоять ручки такі з радянського союзу. «Перемога» – наш заклад культури теж працює, але обладнання не маємо. Тому, надіюся, що зараз, коли ми отримаємо повністю це сучасне обладнання, ми його змонтуємо, і до нас підуть люди, піде молодь. Не тільки молодь, а й старше покоління».

Також проект передбачає проведення для городян десяти майстер- класів. Попередньо їх планують на листопад-грудень.

АНТОН ЛАПОВ, арт-куратор

«Проблемою є відсутність фактично медіаосвіти на інституціональному рівні в Україні, тобто навіть, наскільки мені відомо, фотографію не викладають в українських художніх вузах. І власне я зайшов до цієї проблематики з цього боку, мене цікавить більш такі рівні побудови медіаосвіти в Україні. Однак з іншого боку, звичайно, дуже гарно, що ця програма об’єднує різні міста України. Це для мене дуже важливо».

Більш детальну інформацію, кажуть польські та тернопільські організатори, нададуть згодом. А поки що охочі стати учасником майстер-класів можуть слідкувати за проектом у мережі фейсбук.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top