Ви знаходитесь: Головна / Новини / Шахрайства, пов’язані з електронними грошима, стають поширенішими
Шахрайства, пов’язані з електронними грошима, стають поширенішими

Шахрайства, пов’язані з електронними грошима, стають поширенішими

Телефонують, представляючись працівниками банку, просять повідомити номер картки, ПІН-код чи іншу інформацію – це, як повідомляють у поліції, найпоширеніший вид шахрайства. Однак часто ласі до чужих грошей користуються і складнішими методами, аніж телефонна брехня.

АНАТОЛІЙ СІВЧУК, заступник керівника департаменту безпеки Прикарпатського регіонального управління одного з українських банків

«Серед таких злочинів, які на сьогоднішній день розповсюджені, це є скімінг, це є кештрепінг, це є кардінг і, відповідно, несанкціоноване списання коштів з банківських рахунків. Скімінг – це, значить, зчитування з треків магнітної плівки (та, яка є наклеєна або на картці, або на інших носіях електронних), відповідно, зчитування і підробка пластикових карток. Що таке кештрепінг? Це, значить, виготовлення обладнання, яке накладається на банкомати, і, відповідно, для зчитування знову ж таки або інформації, або безпосередньо затримки грошей при видачі. Кардінг – це коли особа заволодіває пін-кодами, іншою інформацією, номерами карт, CVV-кодами».

Тож, у банку рекомендують, нікому і за жодних умов не повідомляти дані своєї картки, а перед зняттям готівки особливо уважно оглядати термінал. Не варто зволікати і з повідомленням у поліцію. Шансів спіймати шахрая, кажуть правоохоронці, небагато, однак вони є.

МИХАЙЛО КОЗЮК, юридичний психолог

«Максимально відверто, щиро і детально спілкуйтеся про методи шахрайства із рідними, близькими, родичами, особливо дітьми та людьми старшого віку, які не знають досконало умов, схем шахраїв і методів роботи цих шахрайських організацій».

Розповідати потрібно, оскільки чимало випадків, кажуть у поліції, трапляється саме через незнання. Не варто також хизуватись у соціальних мережах і власним достатком. Оскільки це, стверджують правоохоронці, тільки підігріває бажання шахраїв. Працівники же банку радять городянам намагатись завжди перестраховуватись.

АНАТОЛІЙ СІВЧУК, заступник керівника департаменту безпеки Прикарпатського регіонального управління одного з українських банків

«Людина купує якісь речі в інтернеті. Краще створити собі інтернет-карточку. Вона, наприклад, хоче перерахувати в інтернеті кошти зі своєї карточки. Перераховує кошти з карточки реальної, дійсної на інтернет-карточку. І вже, відповідно, з цієї інтернет-карточки розраховується, де хоче. Вона не фізичною, не треба там кодів ніяких».

Загалом у 2015 правоохоронці зафіксували 173 випадки електронного шахрайства на суму понад 3 мільйони гривень.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top