Ви знаходитесь: Головна / Новини / Близько трьох із половиною сотень інвалідів цьогоріч знайшли роботу

Близько трьох із половиною сотень інвалідів цьогоріч знайшли роботу

Людей із обмеженою працездатністю, які цьогоріч скористалися послугами центрів зайнятості, чимало. Однак, якщо брати до уваги, загальну кількість інвалідів у нашій області, то у 2015 знайти себе і роботу вдалось лише менш як 2-ом відсоткам. Такі дані подає обласний центр зайнятості, який, власне, і посприяв цьому працевлаштуванню.

ПЕТРО ХИМЕЙЧУК, директор Тернопільського обласного центру зайнятості

«Організовано для них професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, надаємо профорієнтаційні, профінформаційні послуги, залучаємо до посильної, тимчасової зайнятості, пропонуємо започаткувати власну справу, навчаємо навичкам роботи на комп’ютері, техніці пошуку роботи та самопрезентації. Цьогоріч послугами місцевих центрів зайнятості вже скористалося більше тисячі осіб з обмеженою працездатністю. За направленням служби зайнятості 84 особи з інвалідністю пройшли професійне навчання. Всього за сприяння служби зайнятості працевлаштовано більше 350 осіб».

Допомагають у центрі зайнятості і демобілізованим бійцям із обмеженою працездатністю. А в обласній адміністрації для них і низки інших категорій інвалідів ще й розробили соціальні програми.

ВОЛОДИМИР РОСОЛОВСЬКИЙ, заступник директора департаменту соцзахисту населення ТОДА

«Зроблено та діють програми, обласні програми, «Турбота», «Ветеран», програма соціальної реабілітації дітей-інвалідів та обласна програма підтримки осіб, які брали участь в Антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення Антитерористичної операції 2015-19 роки. Забезпечено санітарно-курортним лікуванням. В цілому, в Тернопільській області проживає 57 тисяч 628 інвалідів».

В обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів стверджують, із року в рік кількість працевлаштованих осіб із обмеженою працездатністю зростає. Збільшується, кажуть, і кількість тих, хто не чекає, а звертається за допомогою до Фонду чи інших соціальних структур.

ІРИНА БАЗИЛЕВСЬКА, директор обласного відділення Фонду соцзахисту інвалідів

«Одним із напрямків діяльності є контроль за створенням, за виконанням підприємствами нормативу, який встановлений Законом «Про основи соціальної захищеності інвалідів України», а саме 19 стаття цього Закону говорить про те, що якщо підприємство має працюючих там більш як 8 людей, то воно зобов’язане працевлаштувати одного інваліда, а далі вже йде розрахунок від загальної чисельності працюючих 4 відсотки. Тобто законом, скажемо так, і держава зобов’язує підприємців брати на роботу інвалідів».

Працевлаштовуватись потрібно, якщо цього хоче сам інвалід, а не через те, що це його єдиний шанс вижити, переконаний депутат облради Олександр Башта.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат Тернопільської обласної ради

«Сама величезна проблема – це те, що держава намагається спихнути оце: адаптацію, соціальне забезпечення людини, яка не може працювати, намагається спихнути от сюди, на працевлаштування. Інвалід і робота – це несумісне, це так не може бути. На жаль, у нас на сьогоднішній день вже багато років держава відштовхнула інваліда, засунула його на мінімальний жебрацький рівень життя, але разом з тим заграє у вигляді пільг нібито і у вигляді працевлаштування».

Якщо знайти роботу відразу не вдасться, то, у центрі зайнятості стверджують, вони готові запропонувати людям із обмеженою працездатністю започаткувати власну справу, а ще перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top