Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі відбувся чемпіонат України з бойового гопака

В Тернополі відбувся чемпіонат України з бойового гопака

Шаровари, оселедець і гопак. Хто сказав, що козаків немає? В спортивному комплексі ТНЕУ їх кількасот, з різних куточків України. Там, упродовж двох днів тривав чемпіонат України з бойового гопака.

ІГОР ІЩУК, один з організаторів чемпіонату України з бойового гопака, тренер бойового гопака в Тернополі

«Всі учасники попередньо проходять обласні змагання. Тобто, на чемпіонаті України – то  є призери чемпіонату області в любій з чотирьох категорій. Зараз на чемпіонаті України змагання відбуваються по чотирьох категоріях: однотан, тан-двобій, забава та борня».

Гопак не танець, а давнє українське бойове мистецтво,  якому не одна сотня років, розповідає президент Міжнародної федерації бойового гопака Володимир Пилат.

ВОЛОДИМИР ПИЛАТ, президент Міжнародної федерації бойового гопака

«Після знищення Запорізької Січі, в 1775 році, Катерина ІІ перекинула всіх козаків на Кубань. Козаки-харктерники, щоб зберегти мистецтво в народі, перенесли бойові елементи в танець народний, який називався гопак».

Раніше, його виконували виключно чоловіки, згодом додали жіночі партії і перетворили в побутовий гопак. Однак, це давнє бойове мистецтво вдалося відновити.

ВОЛОДИМИР ПИЛАТ, президент Міжнародної федерації бойового гопака

«Як любий вид спорту: сила, витривалість, стрибучість, точність, але тут головне не фізичні якості. Головне, людські якості, тому що ми робимо людину. Ми виховуємо дисципліновану, відповідальну особистість, яка знає, що таке честь, гідність, яка любить свою культуру, яка виховується на зразках українського героїзму, а не японського чи китайського».

І додає, українське бойове мистецтво має чим дивувати.

ВОЛОДИМИР ПИЛАТ, президент Міжнародної федерації бойового гопака

«Коли були в Пд. Кореї, на чемпіонаті світу, то китайські майстри конг-фу, з шаолінського храму, до нас приходили і дуже сильно дивувалися нашою низовою технікою. От в них, наприклад, в Китаї, цього нема. Там «повзунці», «присядки», низові, які в нас в танцях є, а в них того нема. Вони лежать на спині і б’ються, а ми з опорою на руки».

Двічі на рік проводять чемпіонати України з бойового гопака. Ділять учасників на вікові та вагові категорії. Наймолодшим 6 років. Доки старші майстри українського бою на фронті, кажуть організатори, в тилу готують їм заміну. Вадиму – дванадцять, він вже четвертий рік займається бойовим гопаком, розповідає, володіє вже не одним елементом.

 ВАДИМ, 12 років

«Закрут», «голубець», «тузень», різні удари є, багато елементів дуже є. Найбільше ударів на рівні майстерності «жовтяк», це самий перший рівень. Мене навчили боротися, битися за свою родину, за свою сімю і за Україну».

Найчастіше, стверджує організатор змагань, перші місця виборюють львів’яни. Однак, і Тернопіль цього разу склав їм достойну конкуренцію.

ІГОР ІЩУК, один з організаторів чемпіонату України з бойового гопака, тренер бойового гопака в Тернополі

«Та й від Тернополя, де проходять змагання, ми виставили 15 чоловік. Хлопці вже, я точно пам’ятаю, що половина вже фіналісти. Тобто, будуть змагатися за перші-другі місця».

Перше місце на чемпіонаті у своїй категорії виборов дванадцятирічний тернополянин Олександр. Хоч перемога для нього не перша, каже, далася вона не легко.

ОЛЕКСАНДР, 12 років

«Така напруга була, я не очікував такого, суперника звати Нікіта, я не очікував від нього аж такий результат, саме там помилявся трохи. Я думав, нє, я маю перемогти, бо це ж Тернопіль, я маю взяти в своєму рідному місті перемогу».

Наступний чемпіонат відбудеться вже навесні у Львові. До нього, зізнаються тернополяни, будуть активно готуватися.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top