Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати схвалили перспективний план формування громад

Депутати схвалили перспективний план формування громад

Депутати обласної ради шостого скликання продовжили першу сесію, яку почали ще у вівторок. Друге пленарне засідання виявилося більш плідним. Сформували комісії та президію ради, а також схвалили перспективний план формування громад в області, внесли зміни до бюджету та прийняли звернення до очільників держави про припинення політичних репресій.

На друге засідання першої сесії  Тернопільської обласної ради нового скликання залишився з десяток не проголосованих питань. Однак, вже перше з них, а саме утворення постійних комісій, затягло роботу обранців на кілька годин.

ОЛЕГ СИРОТЮК, представник депутатської фракції Тернопільської обласної організації ВО «Свобода»

«Фахівців в якій сфері ви хочете побачити в цій комісії, яка одночасно має займатися децентралізацією та будівництвом доріг, архітектурою. Чому, відповідні два питання, які не мають між собою нічого спільного, об’єднанні в одній комісії? Це те саме, що об’єднати комісію з питань охорони здоров’я та комісію з питань регламенту. Приблизно така логіка подій буде».

Однак, новообраний голова обласної ради пояснив, що відповідні обговорення стосовно постійних комісій відбулися в четвер, на погоджувальній раді.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Вчора відбувалися тривалі консультації апарату обласної ради до одинадцятої години вечора, сидів очікував пропозиції депутатів. І в результатів поданих пропозицій, було сформованої склади комісій, голови і їх склад. Жодних пропозицій від вас не поступило, можливо, вам не довели до відома. Ті, які пропозиції були, ті ми всі включили в комісії».

Аби в майбутньому не було таких дискусій, один з депутатів запропонував нововведення.

ВІТАЛІЙ ФИДРИН, депутат від «Об’єднання «Самопоміч»

«Я пропоную дати доручення виконавчому апарату, починаючи з наступної погоджувальної ради вести он-лайн трансляцію цієї погоджувальної ради в інтернеті. І щоб вся громада Тернопілля могла бачити, що там відбувається і на другий день робити висновок стосовно того, хто, що говорить і пропонує вже на пленарному засіданні».

Врешті більшістю голосів склад десяти постійних комісій прийняли і зробили перерву. По обіді оперативно проголосували за утворення президії обласної ради та перейшли до перспективного плану формування територій громад області. Він стосується 26 добровільно об’єднаних територіальних громад.

ВОЛОДИМИР ХАРЧЕНКО, директор департаменту архітектури, ЖКГ, будівництва та енергозбереження Тернопільської ОДА

«Перспективним планом не передбачено формування і охоплення всієї території, а лише її частину. Вона притаманна практично усім регіонам, за невеликим виключенням. Практично, в кожній області, де вже перспективні плани затверджені, новоутворені громади не охоплюють 100% територію. Тобто, там також процес формування розроблення перспективного плану триває і це я вважаю цілком нормальним явищем, тому що сама процедура об’єднання громад є тривалою в часі і вона буде проводитися по мірі того, як громади будуть готові до об’єднавчих процесів».

Представник однієї з громад звернувся до депутатів з проханням проголосувати за даний проект, щоб територіальні об’єднання мали змогу повноцінно запрацювати.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, сільський голова с. Байківці

«Ми стали нині заручниками ситуації, коли громади пішли на вибори і законодавець, ЦВК, призначили вибори в об’єднаних громадах, і ми пройшли процедуру виборів. Ми зараз не можемо проводити перших сесій тому, що законодавство не встигає за нами. А в Тернопільській області в нас ще й інша проблема. Тому, що згідно бюджетного законодавства, ми можемо формувати бюджети лише тоді, коли, прямі міжбюджетні відносини з Кабміном, те, що передбачено Законом, і отримати 60% податку на доходи фізичних осіб, так зване ПДФО, лише тоді, коли буде затверджений перспективний план об’єднаної громади Тернопільською обласною радою».

Хоч представники об’єднання «Свобода» голосували проти цього проекту рішення, однак голосів вистачило або його прийняти. Таким чином громади вже з наступного року зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Завершили роботу депутати вже ближче вечора. Окрім переліченого встигли прийняти зміни до бюджету, звернулися до Верховної Ради та Президента з проханням розглянути питання відставки Кабміну, також виступили проти змін до податкового законодавства та політичних репресій у державі.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top