Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кореспонденти ІНТБ сходили на екскурсію в зразковий будинок

Кореспонденти ІНТБ сходили на екскурсію в зразковий будинок

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або ОСББ – це своєрідна автономія, котра дає можливість мешканцям розпоряджатися ресурсами так, як вирішать самі. В Тернополі створили вже кілька сотень ОСББ. Частина з них формальні, як і раніше, вони мають приватного балансоутримувача. А частина стали господарями на своїй території, і самі вирішують проблеми будинку. Як, для прикладу мешканці п’ятиповерхівки на Довженка, 6а.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ Довженка, 6а

«ОСББ утворилося одразу, на той час була така вимога до новозбудованих будинків, щоб в ЖЕКи вони не вступали і було умовою при здачі будинків – утворення ОСББ. В нас найвищий орган влади – це є загальні збори. Збори всіх членів ОСББ, на цих зборах обирається правління і ревізійна комісія. Тоді правління серед своїх членів вибирає голову правління. Голова ОСББ, на нього покладені функції суто керування будинком і розпорядження грошима не у великих межах».

В ОСББ на Довженка, 6а входить 70 квартир, одна квартира – один член ОСББ. Фінансують об’єднання мешканці.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ Довженка, 6а

«В кожному ОСББ, розмір внесків визначається по-різному. Нам мінімум встановлює міська рада, тобто ми не можемо запропонувати квартирну плату меншу, за цей мінімум, лише більше. В нас квартирна плата гривня п’ятдесят за один квадратний метр».

Тобто, щомісяця, для прикладу, з трикімнатної квартири площею 64 кв м, власники сплачують внесок у розмірі близко ста гривень.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ Довженка, 6а

«Цієї квартплати вистачає на оплату праці працівників, які тут виконують свої обов’язки. В нас є залишковий фонд обов’язково, якщо не дай Боже, щось станеться. Таке, що потребує негайного ремонту, ми маємо ці гроші. А решта ми використовуємо по згоді всіх мешканців на благоустрій або на якісь превентивні міри, щоб потім можна було запобігти великих ремонтних робіт в майбутньому».

Однак, коли є плани з масштабними витратами, реалізовують їх лише після загального обговорення. Таким чином, мешканці будинку мають змогу впливати на доцільність витрат. Олеся Чванкіна очолює ОСББ, в якому проживає, останні півтори роки. За цей час, каже, спільними зусиллям вдалося зробити чимало: встановили водостоки під будинком, спільно з мешканцями сусідніх багатоповерхівок відремонтували дорогу, покращили дитячий та, навіть, обладнали власний спортивний майданчик.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ Довженка, 6а

«Облаштовані там футбольні ворота, баскетбольні кільця, турніки збоку стоять, щоб діти могли… В нашому будинку, взагалі, все робиться для дітей, тому що дітей багато. І ми, як батьки, хочемо, щоб діти проводили більше часу на вулиці, займалися спортом, не сиділи в комп’ютерах ціле літо».

Частину лампочок у під’їздах замінили на енергозберігаючі, а також встановили датчики руху.

ІВАН, мешканець будинку на Довженка, 6а

«Встановили датчики спеціально, щоб зекономити на електроенергії, щоб постійно не світило світло. Так само датчики стоять на прожекторах, щоб включалися в нічний час».

Мешканець п’ятиповерхівки каже, проблеми бувають і у їхньому будинку. Однак, їх намагаються вирішувати.

ІВАН, мешканець будинку на Довженка, 6а

«Головне, знайти розуміння. Дружні, дуже хороші сусіди, сусідами задоволені».

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ Довженка, 6а

 «Оце приказка, що сусід – це найкращий друг, найближчий родич, це стовідсотково працює, тому що в нас це одна сім’я, чесно можу сказати. І всі свята, ми святкували семиріччя нашого будинку. На святкуванні було до 100 людей. В нас були конкурси для дітей, для дорослих. Було дуже цікаво, дуже весело».

Зараз на Довженка, 6а готуються до святкування Нового Року та Різдвяних свят. Традиційно, кажуть, прикрашатимуть під’їзди.

ОЛЕСЯ ЧВАНКІНА, голова правління ОСББ Довженка, 6а

 «Кожен під’їзд світився по-іншому. Біля під’їзду  в нас був декор. В нас було святкування Нового року з Дідом Морозом і Снігурочкою. В нас були подарунки для дітей. Тоді ми вручали приз на найкраще оформлення під’їзду, ми жарили шашлики. В нас було дуже гарно, дуже так душевно. На цей рік ми запланували різдвяну виставу Маланку. Це така гумористична вистава, де грає 12 акторів, це всі мешканці нашого будинку».

Минулого року п’ятиповерхівка на Довженка, 6а отримала перемогу у проекті «Найкращий будинок зразкового утримання». Олеся Чванкіна каже, цього не було б, якби кожен член їхнього ОСББ не дбав про багатоквартирний будинок, як про власну домівку.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top