Ви знаходитесь: Головна / Новини / Міжнародна фінансова установа надає Тернополю більш як 600 тисяч євро

Міжнародна фінансова установа надає Тернополю більш як 600 тисяч євро

Днями у Житомирі відбувся II Шведсько-український форум із енергоефективності та чистих технологій. Серед запрошених – іноземні експерти, представники міжнародних фінансових організацій, а також української місцевої влади і комунальних підприємств, у тому числі й Тернополя. Дискутували на актуальні сьогодні теми у сферах централізованого опалення, водоочищення, поводження із твердими побутовими відходами, вентиляції і відновлювальної енергетики. До слова, перші напрацювання у певних напрямках у Тернополі вже є.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«У Тернополі те, що ми зараз, і те, що сподобалось і НЕФКО, і, я так розумію, проекту «DemoUkrainaDH», це те, що ми пропонуємо інноваційність у нашому проекті. Це не будівництво нової котельні чи якась реконструкція із капіталовкладенням і великим часом. Ми хочемо замінити тільки пальники. Замість газового пальника в старому котлі буде пальник замінений на пелетний. Відповідно, це займає декілька діб, ну, хай там тиждень. Зміна виду палива і зовсім інша диверсифікація джерел енергії. Тобто ми замість газу будемо спалювати деревину, яка перетворена, перероблена в пелет. І в тому є інноваційність цього проекту, який може потім накладатися на логічні, технологічні рішення і фінансові моделі в інших містах».

Нагадаємо, сьогодні у Тернополі впроваджують проект «DemoUkrainaDH», гроші на який виділила північна екологічна фінансова корпорація «НЕФКО». Це – грантові та кредитні кошти у розмірі більш як 600 тисяч євро.

MAGNUS RYSTEDT, директор НЕФКО

«Це не вирішить усі проблеми, але це є першим важливим кроком, який приведе до більших проектів і покаже муніципалітету, як працювати з міжнародними організаціями».

Як зазначив заступник міського голови, НЕФКО цікавлять вирішення, які потім можуть застосовуватись як економічні, технологічні моделі в інших містах.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top