Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Німецькі благодійники допомагають тернополянам медикаментами

Німецькі благодійники допомагають тернополянам медикаментами

Яким буде для населення наступний рік, передбачити важко. Однак, в медичній сфері знову доведеться затягти паски. Оскільки коштів в бюджеті на її потреби знову не вистачає.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради

«На жаль бюджет є дефіцитний. Дефіцит бюджету по заробітній платі складає приблизно 2,5 міс. При чому, на господарські потреби залишається той мінімум, який був приблизно на початок 2015 року. При чому, якщо врахувати інфляцію, то це є такий мізер, що нам прийдеться в цьому році виживати і думати про оптимізацію закладів охорони здоров’я».

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«В 2015 році на одного пацієнта в нашому закладі виділялося 18 грн. в день на медикаментозне забезпечення. Ви самі розумієте, що це абсолютно мала сума грошей і ми можемо  сьогодні сміло говорити і відкрито говорити про те, що хворі в лікувальній установі практично не отримують безкоштовно медикаменти».

За таких обставин, допомога німецьких благодійників є як ніколи доречною. Вони розпочинають програму забезпечення Тернопільської лікарні швидкої допомоги медикаментами для соціально незахищених людей.

ЮРІЙ ДАР, благодійник

«Ми починаємо це буде на постійний період, перша фаза пішла, як на рік, а там далі будемо дивитися по програмі виконання».

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Отримуємо першу партію медикаментів, яку нам надають як спонсорську допомогу в сумі десь від 100 тис. грн. Медикаменти призначені в основному для надання невідкладної медичної допомоги, починаючи з приймального відділу лікарні швидкої допомоги. В тому числі, в переліку медикаментів є: знеболюючі, жаропонижуючі препарати, антибіотики, розчини, системи, шприци, рукавиці одноразові  і тому подібне».

Аби доцільніше використати кошти благодійників, медикаменти закупляли в Україні.

ЮРІЙ ДАР, благодійник

«Мав відповідну розмову з моїми друзями-німцями, вони погодилися видати під мене необхідні кошти, на основі тих необхідних коштів здійснюється закупівля медикаментів тут на місці».

Аби проконтролювати адресність видачі благодійних медикаментів, і пацієнти, і лікарі заповнятимуть відповідний формуляр.

ЮРІЙ ДАР, благодійник

«Хворий, який поступає в лікарню, він повинен поставити підпис, що він отримав ці ліки, медикаменти. Тут також є підпис лікаря, який видав ці медикаменти».

Допомагатимуть, запевняє Юрій Дар, тернополянам і далі. Нагадаємо, нещодавно між лікарнею швидкої допомоги Тернополя і клінікою у Франкфурті підписали меморандум про співпрацю. В рамках якого, наші медики вже побували в їхній клініці аби отримати досвід німецьких колег.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top