Ви знаходитесь: Головна / Новини / Правоохоронці закликають купувати автомобілі обачніше

Правоохоронці закликають купувати автомобілі обачніше

Автомобільні шахраї не сплять і вигадують чимало способів аби обманути довірливих покупців. Часто, за привабливою ціною, кажуть правоохоронці, ховається підроблена документація, поцуплене або авто-близнюк.

Про те, що придбали авто у шахраїв, покупці, часто, дізнаються аж під час його реєстрації. Тоді їм повідомляють, що транспортний засіб крадений або ж має не унікальний номер, а дубльований.

ВАСИЛЬ БАРАНОВСЬКИЙ, провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю РСЦ МВС в області

«Так в поточному році працівниками сервісного центру виявлено 5 випадків, коли в автомобілі були перебиті номера агрегатів. Також 5 транспортних засобів знаходилися в розшуку».

Одна із шахрайських схем – це продаж автомобіля-двійника. Спершу, до викраденого або не розмитненого транспортного засобу підбирають схожий за кольором або типом кузова. Після чого номер кузова обраного «двійника» перебивають та підробляють техпаспорт. В результаті з’являються дві ідентичні автівки. Тому, правоохоронці радять, купуючи авто, варто провести експертизу у кваліфікованих центрах.

АНДРІЙ СТУПКА, тернополянин

«В мене брат мав таку ситуацію, що купив машину і ніби все добре, а через пару місяців виявилося, що така сама машина в другій області їздить».

ВАСИЛЬ БАРАНОВСЬКИЙ, провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю РСЦ МВС в області

 «Працівники сервісного центру рекомендують громадянам під час купівлі транспортного засобу звертатися в сервісний центр, де їм відповідно можуть зробити експертизу, що в подальшому убезпечить їх від шахрайських дій».

У всіх територіальних сервісних центрах працюють фахівці Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Вони проводять відповідну перевірку транспортного засобу, а також досліджують ідентифікаційні номери його кузова, рами, двигуна тощо, встановлюють рік виготовлення та ринкову вартість автомобіля. А головне справжність реєстраційних документів.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top