Ви знаходитесь: Головна / Новини / Працівники «Домобудівника» пікетували Головне управління поліції

Працівники «Домобудівника» пікетували Головне управління поліції

Тривалий конфлікт навколо підприємства «Домобудівник» знову набрав обертів. Услід за перекриттям дороги працівники взялися пікетувати Головне управління поліції. Чого вимагали люди, розкажуть наші кореспонденти.

БОРИС МИКИТЧАК, мітингувальник

«Сьогодні захопили, на домобудівному комбінаті зайшли, розбили замки в столярному цеху, де знаходяться інструменти. Зайшли на домобудівний комбінат, всі вилучили документи. Зараз в конторі нема ніяких документів. Трудові книжки позабирали, всю документацію забрали. І ніхто до нас не прислуховується і люди вже не в змозі…».

Події 5 грудня на підприємстві «Домобудівник» зумовили їх, кажуть працівники, перекрити рух на проспекті Злуки. Сталось це, нагадаємо, минулого четверга. Ці ж події привели людей і сьогодні під Головне управління поліції. Вимагають у правоохоронців пояснити наступне: хто і з якою метою вилучив усю документацію, у тому числі і їхні трудові книжки.

ЛЕСЯ БИКОВА, бухгалтер ТОВ «Домобудівник»

«5 грудня о 7 годині в суботу, коли був вихідний день, не знаємо, міліція-поліція з автоматами зняли охорону, виламали двері і вилучили всю документацію для слідства: трудові книжки. Для чого трудові книжки слідчому? Не знаю. Проектно-кошторисну документацію, альбоми креслення Володимира Великого, Галицька, накази на прийняття-зняття з роботи. Люди лишилися без нічого. В нас є двоє людей, які мають каліцтво. Їм треба оформляти пенсію по каліцтві. Вони вже більше 5 місяців на лікарняному. Людям треба оформлятися на пенсію. Люди по 40 років мають, хто має 30 років, хто 10 років відробив, хто 20, хто 30 років відробив».

Усі вимоги працівники сформували письмово, зібрали кілька десятків підписів й майже годину очікували на Олександра Богомола, тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління поліції.

п. ВОЛОДИМИР, начальник формувального цеху ТОВ «Домобудівник»

«Вимагає повернути, перше, трудові книжки, архів зарплати, альбом креслень по Володимира Великого і Галицькій, проектну і кошторисну документацію, накази по особовому складу, по виробництву з 98 року, штампи і печатки, документацію фінансово-економічної діяльності, акт експертизи серверів, вилучених 17.06.15 року. Просимо пояснити дії правоохоронних органів щодо подій суботи 5 грудня 15 року. Захоплення приміщення і викрадення документів без попередження і представників колективу. Просимо прийняти міри. При невиконанні вимоги залишаємо за собою право перекривання міжнародної траси».

Зустрівшись особисто із тимчасово виконуючим обов’язки головного поліцейського в області, працівники вимагали у нього повернути документи та й загалом врегулювати конфлікт на підприємстві.

ІВАН МАНЬКО, голова профспілкової організації ТОВ «Домобудівник»

«В кожному документі вилучили документи. На основі чого? У зв’язку із чим? Кому вони потрібні? Поясніть будь-ласка».

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

«Було декілька звернень про те, що на підприємстві здійснюється розкрадання. Ми порушили кримінальне провадження. Попросили про те, щоби нам надали документи. Нам документів ніхто не надав. Офіційно приїхали на підприємство для того, щоби… 5 числа проводився обшук. Перед тим, 2 тижня перед тим, офіційно приїжджали. Мали рішення суду про допуск на підприємство для того, щоби нам надали документи. Дозвольте я дорозказую. Чупровський і його представник-юрист, не пригадую прізвища, сказали, що ніякого до підприємства відношення не мають. Ми звернулися до суду. На підставі цих документів отримали дозвіл суду на проведення обшуку. Під час проведення обшуку було зламано решітку. У зв’язку з тим, що охоронці нам не відкрили. Їм було зачитано на відео ухвалу суду. Були викликані знову ж таки представники обох сторін. Це все записано на відео. Весь процес проведення обшуку записаний на відео. Всі документи вилучені. Зараз проводиться огляд. Всі трудові книжки, всі особові справи, всі вони будуть повернуті на підприємство».

І ще запевнив, за декілька днів трудові книжки людям повернуть.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

«Документи, які ми вилучили, нікуди не пропадуть. Ми зараз оглянемо. Кому треба трудову книжку, кому треба які документи. Ми за декілька днів оглянемо. Призначимо перевірку, що потрібно. Особисті документи ми повернемо. Якщо особисто треба трудову книжку, ми повернемо тій людині, чия то була книжка. Все».

Олександр Богомол закликав людей не вдаватись до радикальних дій, а дочекатись рішення львівського Апеляційного суду. Засідання якого, нагадаємо, уже завтра.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top