Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Працівники санепідслужби вакцинувалися від грипу

Працівники санепідслужби вакцинувалися від грипу

Вакцинуватися від грипу медики радять восени. Найкраще це робити, пояснюють, у вересні-жовтні, щоби до початку епідсезону у людини міг виробитись імунітет.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Для того, щоб виробився імунітет. Потрібно мінімум 14 днів для того, щоб виробився імунітет. Враховуючи те, що, скажемо так, немає ще такого росту захворюваності, відповідно, це дає можливість людям все ж таки підготуватися, тобто виробити свій імунітет і бути захищеним».

Однак цьогоріч проводити щеплення лікарі дозволяють навіть у грудні. Пояснюють, це невисоким рівнем захворюваності.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«За тиждень захворіло 2908 осіб. Інтенсивний показник на 10 тисяч населення склав 27,3 випадки. До порогу маємо 48 відсотків. За тиждень госпіталізовано 154 особи, 108 – це діти».

Із жовтня, каже лікар-епідеміолог Світлана Маціпура, на Тернопільщині провакцинувалося більше двох тисяч семисот осіб. Сьогодні ця цифра збільшилась завдяки працівникам обласної санепідслужби. Вони на власному прикладі вирішили показати городянам, що загроз здоров’ю щеплення не несе.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Є таке поняття, як несприятливі події після імунізації. Тобто ніхто не застрахований від того, що можуть бути несприятливі події. Але несприятливі події можуть бути у вигляді реакцій таких, як на місці ін’єкції може бути там гіперемія, набряк, і можуть бути, скажемо так, загальні – це підвищення температури. Але за останні роки ми проаналізували, відповідно, ніяких реакцій у людей на проведення щеплень проти грипу не спостерігається».

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр ДержсанепідслужбиУкраїни»

«Є тільки два проти покази до вакцини проти грипу. Це – курячий білок, якщо людина має алергію на курячий білок, і коли в людини висока температура на момент щеплення».

Найперше, радять у санепідслужбі, провакцинуватися повинні медичні працівники, освітяни, діти, люди із хронічними захворюваннями та водії громадського транспорту.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top