Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські діти побачили, як живуть їхні однолітки на Сході

Тернопільські діти побачили, як живуть їхні однолітки на Сході

Дивлячись здалеку, і справді видається, що у криївці радяться повстанці. З пантелику може збити хіба що сучасна техніка на столі. Це і справді нарада, однак усього тільки випускників другої школи. Але тим не менше, вони обговорюють важливі проукраїнські питання, та не приховано, як це робили партизани, а відкрито і без остраху.

ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Сьогодні, як ніколи, нам необхідна дуже велика масштабна робота по згортанню нації до єдиної ідеї. Навіть, якщо хтось не розуміє, наскільки це важливо на такому політичному рівні, то це навіть на звичайному людському рівні повинні ми зрозуміти, що ми живемо, українці, на своїй землі, і зберегти себе в мирі і злагоді для того, щоби продовжувати рід, для того, щоби зберігати історію, для того, щоби популяризувати себе на міжнародному рівні тими красотами, тими надбаннями, які ми маємо».

Такий формат обговорень у їхній школі не в новинку. Часто, розповідає директор навчального закладу, у спеціально облаштованому ними музеї-криївці вони проводять відкриті та уроки з історії. Сьогодні ж місцю зустрічі сприяла і тема їхньої розмови. Що більшою мірою стосувалась, до слова, поїздки учнів та керівництва правового ліцею на Схід.

ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Захід в рамках правового тижня поїхати в Артемівськ і передбачав це – донести до діток, у яких тільки формується оця правосвідомість, де вони знаходяться. І цей багатопрофільний ліцей… Приємно знову ж таки, що у ньому лідер – директор цього ліцею Лариса Костянтинівна – є яскравий патріот. 1200 дітей у правовому ліцеї, різні батьки, і вона сказала, я директор закладу, я несу відповідальність, мені держава дозволила формувати у дітей ідею, я з цим завданням справляюся».

Їхати на Схід, каже директор тернопільського правового ліцею, хотіло чимало, однак наважилось тільки троє учнів. Те, що побачили уже там, байдужими не залишило ані молодь, ані дорослих.

ІРИНА СИНІВ, учениця ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Самим першим питанням наших батьків було, чи там безпечно, що там взагалі коїться, чи не становить для нас будь-якої загрози. Можливо, трішки страшно. Ми, як тільки збиралися їхати, то такого переживання, хвилювання не було. Але як вже як почали ближче, як ми через Костянтинівку їхали, через блокпости, було якийсь такий тривожний настрій, переживання».

ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Ми вже під’їжджали до Костянтинівки, ми бачили вже солдати почастішали по вагонах ходити. Ми розмовляли з переселенцями, які везли продукти з Києва, з ними розмовляли. Ми приїхали у Костянтинівку, побачили мішки з піском на вокзалі на вікнах. Так, як у 17 році в революцію, захищаючись від білогвардійців, робили це більшовики. Тобто це така історія якась. Час зупинився і було дуже лячно».

ЛІЛЯ ЯРОШЕВСЬКА, учениця ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Знали, що там йдуть бойові дії, ми знали це все. Але коли насправді побачиш це все на власні очі, тобі лячно стає».

І попри страх, що панував спочатку, поїздкою, каже молодь, залишились задоволенні. Особливо спілкуванням із вихованцями Артемівського ліцею. Яких, до слова, запросили до себе у гості в січні. А ще, розповідають учні другої школи, вони готують патріотичну абетку, яка може стати потрібним подарунком для дітей зі Сходу.

ДМИТРО СІКА, учень ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Ми перші її, як би, розробляємо. Вона дуже буде цікавою, і діти Сходу, для них це будуть нові враження. Тому що це насамперед абетка патріота».

ІРИНА СИНІВ, учениця ТНВК Школа правовий ліцей №2

«Це будуть розроблені вірші, це будуть деякі факти з історії, це будуть деякі цитати, можливо, видатних наших письменників Шевченка, Франка, Лесі Українки. Це буде досить цікава, пізнавальна абетка. Цим ми покажемо, що ми є дійсно патріотами. І що ми любимо нашу Україну».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top