Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські медики переймали досвід у Німеччині

Тернопільські медики переймали досвід у Німеччині

Тиждень на те, щоб почерпнути найважливіше, мали п’ятеро тернопільських медиків. Із дев’ятого по шістнадцяте грудня вони переймали досвід у своїх німецьких колег із Франкфуртської клініки.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Мали можливість ознайомитись із тим, як функціонує лікарня в Німеччині, як організовано надання медичної допомоги лікарнею медичної швидкої допомоги. Ми брали участь в 5-хвилинках, працювали в операційних, брали участь в конференціях».

Їхні німецькі колеги, згадують місцеві медики, нічого не приховували: ані сильних, ані слабких своїх сторін. Та й, зрештою, кажуть тернополяни, недоліків у Франкфуртській клініці особисто вони не помітили. Їх більше вразили налагодженість роботи, кваліфікованість кадрів і апаратне забезпечення.

ДМИТРО ОСАДЧУК, завідувач хірургічного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Рівень надання медичної допомоги досить високий. І це відмічається із приймального відділу до операційної кімнати і аж до виписки хворого зі стаціонару. Високий контроль якості лікування хворих на кожному етапі, динамічни          й моніторинг за станом пацієнта, за його основними вітальними показниками з приймального відділу до післяопераційного періоду. Вражає забезпечення апаратне в операційних».

ЮРІЙ ДАР, організатор програми співробітництва

«Повністю всю себе показала, де би ми не хотіли бути, в якому відділі чи операційній, чи в яких відділах, нам все показали, нам все розказали, нам показали, які в них, наприклад, позитивні сторони, які в них негативні сторони, над якими негативними сторонами вони зараз працюють. Тобто оце тижневе перебування в Німеччині було корисним з практичної точки зору, тому що була показана інфраструктура клініки, взаємодія всіх відділів».

Корисною, кажуть медики, ця поїздка стала не тільки для них п’ятьох. Додому вони повернулись із підписаним меморандумом про співпрацю. А це означає, що Франкфуртська клініка готова навчати й інших тернопільських лікарів.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Між лікарнею швидкої допомоги Тернополя і клінікою у Франкфурті підписано меморандум про співпрацю. Я можу вам продемонструвати його. В цьому меморандумі говориться про те, що співпраця буде продовжена. Вона буде заключатися в навчанні наших фахівців, в обміні досвідом між лікувальними установами. Звичайно, що у цій співпраці найбільше зацікавлені ми, тому що ми навряд чи зможемо чимось здивувати наших німецьких колег».

У травні, кажуть місцеві медики, вони очікують німецьких колег у гості в Тернопіль.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top